Jaką rolę pełnią znaki BHP?

Zamów znaki BHP

Na terenie naszego kraju obowiązują wyjątkowo dokładne przepisy BHP. Ich poszanowanie daje poczucie bezpieczeństwa oraz sprawia, że prawdopodobieństwo różnorakich zagrożeń spada do minimum. Obecnie przepisy BHP zwracają uwagę na konieczność odpowiedniego oznaczania budynków. Tym samym dbałość o właściwy montaż znaków BHP jest aktualnie niezwykle istotna. W jakich sytuacjach stosuje się znaki BHP?

Znaki BHP – gdzie można je dostrzec?

Na chwilę obecną znaki BHP umieszcza się na najróżniejszych budynkach. Chodzi między innymi o zakłady pracy, biurowce, jak również przedszkola czy urzędy, czyli obiekty użyteczności publicznej. Znaki BHP to chociażby oznaczenia takie jak instrukcje BHP o charakterze ogólnym czy przepisy dotyczące reguł postępowania w momencie pożaru czy innego typu zagrożenia. Do znaków BHP, które mają naprawdę duże znaczenie, zaliczane są także instrukcje mówiące metodach postępowania z odpadami biologicznymi, które umieszcza się w szpitalach. Jednym z najczęściej stosowanych znaków BHP są tabliczki pokazujące drogę ewakuacyjną. Z pewnością nikogo nie należy przekonywać o tym, jak ogromne znaczenie ma właściwe oznaczenie drogi ewakuacyjnej. To ona jest wykorzystywana w sytuacji, gdy w budynku wystąpi jakieś niebezpieczeństwo, na przykład wybuchnie pożar. Znaki BHP można też dostrzec na różnorodnych mechanizmach, które awaria wyłączyła z użycia – dotyczy to przykładowo wind. Znaki BHP powszechnie stosowane są też w przemyśle. Stosuje siętam najczęściej znaki mające charakter ostrzegawczy , ale też znaki nakazu oraz zakazu.

Znaki BHP – z jakiego materiału są wytwarzane?

Wykorzystywane dzisiaj znaki BHP są zawsze produkowane z materiału trwałego, który doskonale znosi niekorzystne warunki atmosferyczne. Na ogół jest to doskonałego gatunku PCV. Za sprawą tego znaki BHP mogą być wykorzystywane nie tylko wewnątrz budynków, ale również na zewnątrz. Nawet po długim użytkowaniu nie tracą one swojego doskonałego wyglądu i – co kluczowe – będzie można zobaczyć to, co się na nich znajduje. W wielu przypadkach pokrywane są też materiałem fluorescencyjnym, za sprawą którego są one zauważalne także przy niedostatecznym oświetleniu. Zamontowanie znaków BHP jest proste i nie sprawia żadnych problemów. Doskonale upora się z tym każdy.

Dane adresowe:
Lundi Sp. z o.o.
ul. Kazimierza Wielkiego 58
32-400 Myślenice

Tel.: +48 12 268 74 00
E-mail: [email protected]

Top