Postaw na bezpieczeństwo – tabliczki informacyjne.

Zobacz, gdzie zamówić tabliczki informacyjne

Tabliczki informacyjne są wymagane przez przepisy dotyczące BHP. Zazwyczaj możemy nie zwracać na nie uwagi, ale sprawiają one, że przestrzeń jest pełna ładu i harmonii, wzrasta także nasze bezpieczeństwo. Sprawdźmy więc jakiego typu tabliczki informacyjne są najczęściej stosowane oraz dlaczego są tak potrzebne.

Tabliczki informacyjne – nie tylko na zewnątrz

Najbardziej popularne tabliczki informacyjne to przede wszystkim te, które umieszczono na nieruchomościach, takich jak wieżowce, biurowce, banki, przychodnie. Sprawiają, że bezproblemowo wyszukamy np. przychodnię. Trzeba jednak pamiętać, że tabliczki informacyjne nie są umieszczone tylko na zewnątrz bloków, bo bardzo często można je również spotkać w środku. To wielka grupa znaków, które najczęściej poprawiają bezpieczeństwo i informują o zagrożeniach. Takie tabliczki usprawniają znalezienie właściwego pokoju lub urzędnika w ogromnych wieżowcach – w urzędach przy wejściu wiszą tabliczki z nazwami wydziałów. Szukasz referatu nieruchomości czy wydziału komunikacji? Dzięki tabliczkom informacyjnym zrobisz to wyjątkowo szybko. Tak samo ważne są tabliczki informacyjne z nazwiskami osób zatrudnionych, które zlokalizowane są przy drzwiach. Pamiętajmy, że istnieje możliwość zmiany nazwiska na drzwiach, kiedy zmieni się obsada kadrowa.

Tabliczki informacyjne – wyodrębniają pomieszczenia dla niepełnosprawnych

Tabliczki informacyjne są wszakże wymagane przez odpowiednie akty prawne, nie zapominajmy więc o bezpieczeństwie. Znakują drzwi bezpieczeństwa, wyznaczają tzw. palarnie, komunikują o regułach reanimacji. Za brak tabliczek informacyjnych grozi mandat, są także fachowcy od bezpieczeństwa i higieny pracy, którzy są odpowiedzialni za ich montowanie. Tabliczki informacyjne produkowane są z trwałych surowców (np. aluminium), często świecą w ciemności i można je szybko zamontować.

Dane adresowe:
Lundi Sp. z o.o.
ul. Kazimierza Wielkiego 58
32-400 Myślenice

Tel.: +48 12 268 74 00
E-mail: [email protected]

Top