Dla dzieci i dla Pań -– kolczyki kwiatki

Jeśli szukasz kolczyków kwiatuszków, powinieneś odwiedzić ten adres.

Od stuleci jeden z najważniejszych motywów, z którego złotnicy czerpią inspirację, to kwiaty oraz ogólnie flora. Przyczyn tego jest mnóstwo. Wśród najistotniejszych podać wypada z całą pewnością dużą różnorodność takich motywów, która powoduje, że błyskotki z kwiatami mogą być noszone zarówno przez dojrzałe kobiety, jak i dziewczynki. Nie powinniśmy zapominać również o atrakcyjnym wyglądzie, którym częstokroć wyróżniają się kolczyki kwiatki oraz pozostała biżuteria wykorzystująca motywy roślinne – ta wszak doskonale pasuje zarówno do wytwornych, wieczorowych kreacji, jak i stylizacji casualowych. Jak zatem dobrać kolczyki kwiatki, by wspaniale wyglądać?

Kolczyki kwiatki – emaliowane lub inkrustowane kamieniami szlachetnymi

Kolczyki kwiatki bywają naprawdę błyskotliwym dopełnieniem każdej kreacji – nieraz okazują się wręcz najbardziej wyrazistym jej akcentem. By tak się jednak stało, należy je prawidłowo dobrać do danej stylizacji. Jeżeli chodzi o stroje wieczorowe lub te przeznaczone na formalne spotkania, najlepszym wyborem do nich są naturalnie kolczyki kwiatki inkrustowane drogimi kamieniami bądź kryształkami Swarovskiego. Kolczyki emaliowane będą zaś wyglądać ładnie przy mniej formalnych, powszednich stylizacjach. Zwróćmy także uwagę na typ ich zapięcia – kolczyki z motywami florystycznymi na ogół mają sztyfty. Osobną kategorię stanowią kolczyki produkowane z dotąd rzadko używanych w branży jubilerskiej surowców, jak na przykład drewno, ceramika bądź żywica epoksydowa.

Kolczyki kwiatki to nie wszystko. Pozostałe motywy inspirowane roślinami

Pozostając w dalszym ciągu w kręgu kolczyków kwiatuszków, nie sposób byłoby nie napomknąć o tym, że kwiaty nie są jedynym motywem florystyczny, który zdobył uznanie złotników. Znacznym popytem cieszą się także wzory inspirowane kształtem liści oraz pnączy. Nieco mniej rozpowszechnione – jakkolwiek możemy natknąć się na nie w sklepach – to kolczyki z motywami owoców lub całych roślinnych sylwetek.

Dane adresowe:
Sklep internetowy Biżutik.pl
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

E-mail: [email protected]

Top