Srebrna biżuteria z ametystami

Szukasz biżuterii z ametystami? Sprawdź www.ametysty.com.pl

Ametyst to w oczach wielu najpiękniejsza odmiana kwarcu. Występuje m. in. w Japonii, Paragwaju, Madagaskarze i Indiach. Złoża tego kruszca znajdują się także w naszym kraju. Ametyst ma fioletowy kolor, który zawdzięcza obecności śladowych ilości glinu i żelaza. Bogatą kolekcję biżuterii z tymi wyjątkowymi kamieniami znajdziesz na stronie www.ametysty.com.pl.

Do czego założyć biżuterię z ametystami?

Ametysty były umieszczane w wielu klejnotach koronnych. Ametyst uwielbiała np Katarzyna II Wielka. Umieszczany był w berłach królów brytyjskich. w XXI wieku, znaleźć go można w broszkach i kolczykach, choćby na stronie ametysty.com.pl. Wyśmienicie wygląda jako uzupełnienie wieczorowych stylizacji. W celu rozświetlenia twarzy, warto założyć srebrne kolczyki na sztyftach z ametystami, jeżeli zaś chcemy uzyskać efekt glamour lepiej zdecydować się na duży element, taki jak broszka.

Biżuteria z ametystami i jej właściwości

Kolczyki czy bransoletki z ametystami warto wkładać nie tylko od święta, ale również na co dzień – w biurze. Oprócz eleganckiego wyglądu, kamień uwalnia podobno od zmęczenia i dodaje cierpliwości. Czy to prawda? Pozostaje przekonać się o tym na własnej skórze.

Top