Topaz mistyczny w jubilerstwie

Potrzebujesz topazu mistycznego? Wejdź na www.mystictopaz.pl

Wspaniały wygląd i oryginalny, jak na topaz, kolor to najistotniejsze właściwości topazu mistycznego, który od dawna cieszy się wielkim uznaniem entuzjastów ozdób. Choć na początku można mylnie stwierdzić, że to odmienny kamień, topaz mistyczny okazuje się naprawdę zwykłym topazem. Jego oryginalne walory są skutkiem odpowiedniej technologii wyrobu – naturalny topaz jest podczas niej wystawiany na wpływ gorąca i pokrywany cienką warstwą metalu szlachetnego. To z tego względu topaz mistyczny wygląda tak zachwycająco.

Topaz mistyczny – co wpływa na jego kolor?

Barwy, które ma topaz mistyczny zależą zwłaszcza od kruszcu, z jakim jest połączony. Szczególnie często widywany jest czerwony topaz mistyczny, robiony w połączeniu z tytanem. Chrom sprawia natomiast, że topaz ma purpurowy kolor, niebieski z kolei jest efektem podgrzania kamienia bez jakichkolwiek domieszek. Szczególnie dobre skutki przynosi stosowanie czystego topazu – zwłaszcza pozyskanego w Afryce, Ameryce Południowej czy Azji.

Biżuteria z topazem mistycznym

Jak w poprzednim akapicie napisaliśmy, wspaniałe zalety topazu mistycznego są bardzo cenione przez jubilerów. Chętnie stosują go więc do wyrobu wisiorków, kolczyków i pozostałych ozdób. Wbrew stereotypom biżuteria z topazem mistycznym może być noszona częściej niż tylko do eleganckich strojów – doskonale prezentuje się również w pracy. Istotna jest też różnorodność kolorów, dzięki której prościej możemy wybrać biżuterię do danej kreacji.

Top