Wisiorki srebrne

Chcesz zamówić srebrne zawieszki? Koniecznie odwiedź tę stronę

Srebro od lat znajduje się wśród najchętniej wybieranych przez złotników materiałów. Nie ma w tym jednak nic dziwnego – jest miękkie, doskonale wygląda, a także charakteryzuje je nietypowy połysk. Biżuteria taka jak wisiorki srebrne potrzebują jednak odpowiedniej ochrony – surowiec ten jest naprawdę czuły, przez co łatwo go uszkodzić. Jak zatem dbać o srebrne ozdoby?

Mocne środki myjące niszczą wisiorki srebrne

Detergenty dla wyprodukowanej ze srebra biżuterii są zabójcze. W kontakcie z nimi metal może zmieniać kolory oraz pokrywać się osadem. Nie wolno więc wykorzystywać ich w celu czyszczenia biżuterii, a podczas prania ręcznego koniecznie musimy zdjąć wszystkie wisiorki srebrne oraz pierścionki.

Szkatułki do wisiorków srebrnych

Warto chronić wisiorki srebrne także wtedy, kiedy ich nie nosimy. Do ich przechowywania należy znaleźć kuferki wyściełane od wewnątrz miękkim materiałem – zapobiegniemy tak ich uszkodzeniu. Srebro nie najlepiej znosi również kontakt z wilgocią czy ciepłem, które mogą powodować, że wyblaknie albo zmieni kształt. Zanim schowamy kilka przedmiotów do szkatułki, powinniśmy wcześniej owinąć je delikatną ścierką albo włożyć do foliowego worka.

Czyszczenie wisiorków srebrnych

Do pielęgnowania srebra należy wykorzystać ciepłą wodę z solą – doskonale zmywa pojawiający się na powierzchni tego surowca nalot. Oprócz tego odpowiednie będą także wódka, białko kurze oraz specjalne płyny. Do czyszczenia srebrnych ozdób musimy korzystać z miękkich szmatek – sztywne mogą porysować powierzchnię.

Top