Kabel koncentryczny – aby telewizor działał sprawnie

Więcej o kablu koncentrycznym na www.telmor.pl

W większości mieszkań znajduje się odbiornik telewizyjny. Znaczna część z nas lubi czasami obejrzeć interesujący program bądź dobrej jakości serwis o charakterze informacyjnym. By jednak do telewizora docierał odpowiedni sygnał, niezbędne jest wykonanie właściwego podłączenia. Stosuje się do tego celu między innymi kable koncentryczne, które na chwilę obecną zakupić można bez żadnych problemów w sklepach mających w swojej ofercie artykuły do odbioru telewizji.

Kabel koncentryczny – jakie cechy go wyróżniają?

W sklepach znaleźć można na chwilę obecną rozmaite kable koncentryczne, cechujące się nieco odmiennymi parametrami. Podstawowy podział wyróżnia kable koncentryczne wewnętrzne oraz zewnętrzne. Każdy komu potrzebny jest kabel koncentryczny z całą pewnością musi zwrócić uwagę na jego najważniejsze parametry. Znaczenie mają dopasowanie oraz tłumienie, które zapewnia odbiór sygnału telewizyjnego na naprawdę doskonałym poziomie. Dobrym wyborem są kable posiadające konstrukcję Tri–Shield. Jej zastosowanie sprawia, że przewód odznacza się najwyższym poziomem oraz ochrania sygnał przed zakłóceniami z zewnątrz, które mogą istotnie wpływać na ostrość odbioru. Kable koncentryczne najlepszych firm doskonale sprawdzą się nie tylko w modernizacji, ale również przy rozbudowie sieci telewizyjnych tak małych, jak i naprawdę dużych operatorów. Większość kabli koncentrycznych wyprodukowana jest zgodnie z wyśrubowanymi wytycznymi produkcyjnymi. Na skutek tego odchyły parametrów w ich przypadku są bardzo małe bądź żadne.

Kabel koncentryczny – jakiego typu materiały stosuje się do jego wyprodukowania?

Kable koncentryczne to najczęściej połączenie materiałów bardzo różnych. W zdecydowanej większości przypadku rdzeń produkowany jest z miedzi. Jest to materiał bardzo trwały, który nie traci posiadanych właściwości nawet po długim czasie użytkowania. W przypadku kabli przeznaczonych do stosowania na zewnątrz budynków, do wykonania warstwy wierzchniej stosuje się materiały niepodatne na działanie niekorzystnych czynników pogodowych.

Dane adresowe:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]

Top