Niezawodne serwonapędy i silniki prądu stałego – kto je dystrybuuje?

Więcej o ofercie dystrybutora przekładni planetarnych na ultrarobotics.pl.

Coraz szersze zastosowanie robotyki w najróżniejszych sferach przemysłu oraz automatyzacja procedur logistycznych i magazynowych, zmusza do sięgnięcia po odpowiednie rozwiązania z zakresu układów napędowych i sterowania. Rodzima firma Ultra Robotics wychodzi naprzeciw temu zapotrzebowaniu proponując między innymi dokładne serwonapędy i sterowniki serwomechanizmów od najlepszych światowych wytwórców.

Motoreduktory, przekładnie oraz silniki DC i BLDC od uznanych producentów

Działająca od przeszło dekady na polskim rynku spółka Ultra Robotics jest dystrybutorem silników elektrycznych prądu stałego, przekładni falowych i planetarnych, a także motoreduktorów (DC, BLDC i AC) produkowanych z wysokiej klasy materiałów przez cenionych producentów. W asortymencie Ultra Robotics znaleźć można produkty marki Harmonic Drive, wytwarzającej precyzyjne kompaktowe serwonapędy szczycące się nadzwyczajną żywotnością i niezawodnością. Wytwarzane przez Harmonic Drive przekładnie i napędy znajdują zastosowanie m.in. w produkcji frezarek, sprzętu medycznego czy robotów przemysłowych, a z racji możliwości ich eksploatacji w trudnych warunkach środowiskowych, w tym w próżni, stosuje się je nawet w kriogenice, kosmonautyce i lotnictwie.

Ultra Robotics jest również dystrybutorem produktów izraelskiej marki ELMO Motion Control, słynącej z najbardziej kompaktowych sterowników serwo (napędy Platinum Twitter), które znamionują się bogatą obsługą informacji zwrotnych, wysoką mocą obliczeniową z znacznymi zasobami pamięci oraz wysoką przepustowością, a ich wydajność oscyluje na poziomie 99% nawet przy niewielkich gabarytach. Natomiast jej serwonapędy z linii GOLD doskonale pracują w skrajnych warunkach środowiskowych, w tym nie tracą funkcjonalności przy wysokiej wilgotności (nawet do 90-95%), szoku termicznym, gdy odchylenie temperatur może wahać się od +70 do -40 °C, jak również przy ekspozycji na silne drgania i wstrząsy mechaniczne.

Firma Ultra Robotics oferuje też produkty Positec, Eisele Antriebstechnik GmbH, Bodine Electric Company i Sesame Motor Corp.

Dane adresowe:
Ultra Robotics Sp. z o.o.
ul. Ksawerów 21 budynek T1
02-656 Warszawa

Tel.: +48 22 658 06 42
Mob.: +48 22 244 24 81
E-mail: [email protected]

Top