Sprawna kablówka – stacja czołowa

Jeśli chcesz kupić stację czołową, skieruj się tutaj.

Stacja czołowa to system, który umożliwia transmitowanie sygnału telewizji kablowej. To najważniejszy element, który skupia rozmaite urządzenia służące do prawidłowej transmisji dźwięku i obrazu. Pozostałe moduły tworzą razem kompleksowy system antenowy. Dowiedz się, z jakich urządzeń składa się stacja czołowa i gdzie najczęściej jest używana.

Stacja czołowa – w obiektach użyteczności publicznej i we wspólnotach mieszkaniowych

Stacja czołowa to urządzenie używane w instalacjach do odbioru kablówki – na przykład w apartamentowcach, pensjonatach, budynkach użyteczności publicznej oraz przez dostawców telewizji kablowej. Transportuje ona sygnał do pojedynczych urządzeń. Profesjonalna szafka montażowa – stworzona zarówno do odbioru sygnału DVB-S/S2 oraz AV to jeden z kluczowych elementów tworzących stację czołową. Specjalne oprogramowanie ułatwia jej precyzyjną konfigurację. Do szafki można zamontować rozmaite moduły – np. DTV AV2 oraz DTV DM2/4.

Stacja czołowa – kompleksowy układ antenowy

Każdy z komponentów wchodzących w skład stacji czołowej służy do innego celu – odbierania sygnałów satelitarnych lub MPEG2. Odbiór analogowy jest mniej doskonały niż cyfrowy – pojawiają się nieprawidłowości w transmisji dźwięku i obrazu, a rozbudowa niesie ze sobą duże koszty. Gros komponentów składających się na stację czołową ma też odrębne wejścia USB, które umożliwiają wprowadzenie własnego contentu. Sprawny układ antenowy uzyskujemy dzięki połączeniu rozmaitych komponentów.

Dane adresowe:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]

Top