Co oznaczają nienaturalne linki przychodzące

Kluczową przyczyną, przez którą na naszą stronę internetową może być zastosowany ban od Google, są nienaturalne linki przychodzące. Czy jest możliwość uniknięcia tych surowych kar?

Nienaturalne linki przychodzące – groźne w skutkach

Nienaturalne linki przychodzące to generowanie zbyt dużej ilości odnośników kierujących ruch na naszą witrynę w sieci. Naruszają one normy uczciwego SEO opracowane przez grupę Google, gdyż manipulują miejscem portalu w przeglądarce. Najczęściej nienaturalne linki przychodzące występują pod postacią wpisów marketingowych przesyconych licznymi frazami. Szerzy się też zjawisko sprzedaży linków, co jest nielegalne. Strona jest zbanowana filtrem w Google za nienaturalne linki, gdy nieuczciwe praktyki zostaną wykryte, a to łączy się nagłym obniżeniem jej lokalizacji w wyszukiwarce, nawet o 50 podstron.

Jak poradzić sobie z nienaturalnymi linkami przychodzącymi

Trzeba podkreślić, że jeśli na portal będzie założony filtr w Google za nienaturalne linki, jesteśmy w stanie walczyć o odtworzenie prawidłowej pozycji w wyszukiwarce . Proces ten jest jednak niezwykle długotrwały i nie daje stuprocentowego sukcesu. Wyślijmy zapytanie do profesjonalnej firmy pozycjonującej, jeśli chcemy podnieść szansę na sprawne usunięcie filtrów. Fachowcy błyskawicznie zidentyfikują prawdziwą przyczynę i uporają się z nienaturalnymi linkami. Pamiętajmy, że zarówno samo pozycjonowanie, jak i usuwanie filtrów od Google najlepiej zlecać tylko doświadczonym agencjom.

Top