W kilku zdaniach o optymalizacji stron internetowych

Stworzenie strony internetowej to nie koniec pracy nad nią. Ważne jest, żeby była ona jak najczęściej odwiedzana przez użytkowników sieci. Ale co zrobić, żeby nasz portal cieszył się zainteresowaniem? W tym celu wykonuje się optymalizację.

O co chodzi w optymalizacji stron internetowych?

Optymalizacja polega na poprawieniu kodu oraz treści opublikowanych na stronie. Dzięki dobrze przeprowadzonej optymalizacji nasza strona będzie lepiej indeksowana przez roboty sieciowe, a to sprawi, że będzie ona wyżej w rezultatach wyszukiwania.

Jak przeprowadza się optymalizację strony internetowej?

Prawidłowo przeprowadzona optymalizacja – oprócz kodu strony – dotyczy także zamieszczonych na niej tekstów i obrazów. Optymalizację kodu przeprowadza się pod kątem: przyspieszenia wyświetlania, prawidłowej walidacji oraz wyszukiwania przez wyszukiwarki . Zawartość strony powinna być zgodna z jej tytułem. Dobrze, gdy na stronie znaleźć można słowa, na które strona jest pozycjonowana, nie powinny one jednak pojawiać się zbyt często. Optymalizując grafikę musimy zwrócić uwagę na objętość plików oraz typ użytej kompresji. Oprócz tego zoptymalizować możemy same słowa kluczowe oraz linki zamieszczone na stronie.
Starannie przeprowadzona optymalizacja strony internetowej pomaga w osiąganiu najwyższych wyników wyszukiwania i zwiększa popularność portalu. Optymalizując stronę należy pamiętać o tym, że powinna być ona łatwo dostępna dla użytkowników.

Top