Czego maluchy uczą się podczas warsztatów kulinarnych dla dzieci?

Sprawdź informacje o warsztatach kulinarnych dla dzieci Kraków

Dzieci lubią uczestniczyć w gotowaniu – podawać i wybierać składniki bądź przystrajać ciasta. Chciałabyś rozwinąć zapał kulinarny Twojego malucha? Sprawdź kursy gotowania dla dzieci. Z tego wpisu dowiesz się, czego uczą takie zajęcia.

Atuty kursu gotowania dla dzieci

Warsztaty kulinarne dla dzieci są skierowane do pociech w przedziale wiekowym od 6-10 lat. W czasie kursu dzieci nie tylko zyskują pożyteczne umiejętności, ale przede wszystkim kształtują swoją kreatywność i uczą się samodzielności. A równocześnie wspaniale się bawią. Dobieranie oraz mieszanie składników, komponowanie niecodziennych smaków oraz nauka prostych przepisów – całość sprawia, że dzieci z entuzjazmem gotują i stają się bardziej świadome w kuchni. Dzieci poznają dodatkowo zasady, jakie obowiązują w kuchni, co w wysokim stopniu wpływa na ich bezpieczeństwo podczas kucharzenia. W warsztatach asystują też rodzice, dlatego jest to doskonała sposobność do spędzenia kilku godzin wspólnie z dzieckiem. Opiekunowie mogą śledzić kulinarne osiągnięcia swoich dzieci, a potem poczęstować się tym, co udało się stworzyć.

Jak prowadzony jest kurs gotowania dla dzieci?

Zajęcia trwają 3 godziny zegarowe i odbywają się w Krakowie. W czasie warsztatów uczestnicy przyrządzają deser i danie główne. Młodzi wielbiciele sztuki kulinarnej mogą wybrać przysmaki włoskiej kuchni – ugotować wyborny makaron na słodko bądź słono, ewentualnie podjąć się pieczenia pachnącej, przystrojonej świeżymi składnikami pizzy. W czasie kursu dzieci przygotowują również wyśmienity deser – mus z polewą i kruchym ciastem. Nauka połączona z zabawą to świetny sposób spędzania wolnego czasu, a samodzielne przyrządzanie ulubionych dań przynosi dzieciom dużo szczęścia. Nawet bardzo nieposłuszny maluch będzie z zaangażowaniem oddawał się przyrządzaniu smacznej pizzy bądź przystrajaniu deseru. Warsztaty kulinarne dla dzieci są organizowane przez zawodowego szefa kuchni, który posiada wieloletnie doświadczenie i bardzo dobre nastawienie do dzieci.

Dane adresowe:
Warsztat Qulinarny
ul. Okulickiego 51 lokal 282
31-637 Kraków

Mob.: +48 662 311 637, +48 507 771 680
E-mail: [email protected]

Top