Kurs digital painting – nauka zdalna nie oznacza braku korekty instruktora

Digital painting. Zdobądź więcej szczegółów.

Sztuka nie pozostaje w tyle i od końca XX w. stara się nadążyć za rozwojem cyfrowym. Zdolność malowania tradycyjnymi metodami obecnie nie jest już jedynym warunkiem, żeby zdobyć zatrudnienie w branży filmowej lub gamingowej, dlatego że te gałęzie rozrywki na etapie kreowania świata przedstawionego czy postaci korzystają przeważnie z profesjonalnego oprogramowania komputerowego. Znając te realia duży odsetek początkujących artystów zaczynając swoją przygodę z malarstwem natychmiast sięga po najpopularniejsze programy, używane na co dzień w malarstwie komputerowym.

Malarstwo komputerowe – ogromna wolność dla twórców

Jest wiele programów używanych współcześnie do malarstwa komputerowego, czyli do tzw. digital paintingu. Jednym z najpopularniejszych z nich jest Photoshop, który pomimo że został stworzony jako software do obróbki fotografii, błyskawicznie stał się ulubionym oprogramowanie ilustratorów i game devów. Za sprawą powodzenia Photoshopa pojawiły się inne pokrewne programy, jak np. Krita, GIMP czy Affinity Photo, w których przy wykorzystaniu różnorodnych cyfrowych pędzli można tworzyć dzieła przypominające obrazy wykonane akwarelą, temperą bądź farbami olejnymi. Malarstwo cyfrowe daje twórcom nieograniczoną wolność – artysta ma możliwość poprawiania nietrafionych ruchów pędzla, ale też ponosi mniejsze koszty. Cyfrowe farby przecież nigdy się nie wyczerpią!

Malarstwo komputerowe – lekcje z udziałem instruktora

Praktycznie uczenie się digital paintingu toczy się tak jak opanowywanie tradycyjnych technik malarskich. Oczywiście pierwsze kroki warto postawić samemu, jednakże aby rozwinąć jak najlepiej swoje umiejętności, a zarazem poznać wszystkie opcje oprogramowania i najpopularniejsze triki stosowania pędzli, radzimy wykupić kurs prowadzony przez biegłego instruktora. Jeżeli w okolicy twojego zamieszkania nie działa szkoła rysunku, która prowadzi zajęcia z digital paintingu, możesz wykupić dostęp do rozlicznych kursów Photoshopa przez internet. Zróżnicowanie zagadnień jakie wyjaśniają takie kursy jest rozległe i nie uczą one jedynie najważniejszych funkcji oprogramowania. Kluczowe jest jednakże, żeby decydując się na kurs digital paintingu online wybrać taki, który umożliwia kursantowi konsultacje z autorem szkolenia.

Dane adresowe:
Digitalownia Studio Grafiki 2D i 3D
Workshop Kraków Sp. z o.o.
ul. Westerplatte 3/3
31-033 Kraków

Mob.: +48 797-274-186
E-mail: [email protected]

Top