Kurs gotowania – od podstaw po zaawansowane techniki

Unikalna oferta kursu gotowania znajduje się na tej stronie

Własnoręczne przygotowanie posiłków w domu ma mnóstwo plusów. Największym z nich jest zwłaszcza redukcja kosztów – spożywanie potraw w domu bywa z reguły zdecydowanie tańsze aniżeli częste korzystanie z oferty restauracji. Tak samo ważna jest też przyjemność płynąca z przyrządzenia posiłku własnymi rękami – zwłaszcza, jeśli możemy poczęstować nim domowników czy gości. Nie sposób nie pamiętać również o tym, że gotując osobiście mamy dokładną wiedzę, co trafia na stół, co okazuje się szczególnie ważne dla osób przechodzących dietę albo eliminujących z jadłospisu konkretne składniki – na przykład produkty odzwierzęce, węglowodany bądź laktozę. Wymaga to jednakże pewnych umiejętności – a te nie każdy ma. Na szczęście można je zyskać w czasie kursów gotowania.

Kurs gotowania – do kogo jest adresowany?

Oferty firm przygotowujących szkolenia kulinarne zawierają różnorodne kursy – zarówno te adresowane do osób bez doświadczenia w kuchni, jak i tych zaczynających przygodę zawodową w gastronomii. Opcji jest naprawdę wiele – od tematycznych warsztatów (np. z zakresu food pairingu albo kuchni tajskiej), przez te organizowane dla kulinarnych pasjonatów, aż po kursy dla dzieci. Żeby kurs gotowania przyniósł spodziewane efekty, niezmiernie ważne jest to, aby był prowadzony przez eksperta. Tym samym przed opłaceniem warsztatów rekomenduje się zweryfikować, kim jest osoba prowadząca zajęcia – w jakich lokalach gastronomicznych pracowała, jakie szkoły ukończyła, a także czy ma na koncie jakiekolwiek kulinarne wyróżnienia.

Kurs gotowania – co na nim opanujemy?

Od tematyki kursu gotowania zależy to, jaką wiedzę zdobędziemy. Na warsztatach przewidzianych dla dzieci poruszane są podstawowe zagadnienia, zaś intencją kursu nie jest zdobycie konkretnych umiejętności, a podsycenie w nich kulinarnej wyobraźni oraz ciekawości. Z kolei kursy dla dorosłych pasjonatów gotowania są okazją do opanowania najważniejszych kulinarnych umiejętności, jak np. różne sposoby obróbki cieplnej składników, techniki krojenia bądź sztuka kompozycji potraw.

Dane adresowe:
Warsztat Qulinarny
ul. Okulickiego 51 lokal 282
31-637 Kraków

Mob.: +48 662 311 637, +48 507 771 680
E-mail: [email protected]

Top