Odważ się na więcej w kuchni – food pairing

Skieruj się na warsztatqulinarny.pl/szkolenia/zajecia-food-pairing/, aby znaleźć informacje dotyczące food pairing

Chociaż przywykliśmy do szablonowych połączeń aromatów, nie oznacza to, że zestawianie ze sobą potraw, które na pierwszy rzut oka całkiem się wykluczają, nie może dać zaskakujących i, co najistotniejsze, pysznych rezultatów. Przekonujemy się o tym raz za razem. Ogromne oddziaływanie na nasz zmysł smaku miało bez wątpienia możliwość zakupu niedostępnych dotąd w Polsce artykułów spożywczych i otwarcie się na inne zwyczaje kulinarne. Dzięki temu chociażby kombinacja mięsa z egzotycznych owocami raczej już nie szokuje. Ci, którzy posmakowali niespotykanych fuzjach smakowych często inicjują swoje próby i samodzielnie szukają coraz to bardziej nietuzinkowych połączeń. Aby te jednakże dały spodziewane wyniki, należy uprzednio wyposażyć się w fachową wiedzę.

Food pairing – mieszanie smaków w niezwykłą, lecz harmonijną całość

Jeżeli chcemy, aby nasze kulinarne eksploracje naprawdę stały się powodem ekscytacji i pozwalały ujawnić nowe smakowe przyjemności, warto działać zgodnie z normami obowiązującymi w współczesnej sztuce kulinarnej. Te, naturalnie, są tylko wskazówkami, których trzeba przestrzegać, aby smaki zespalają się w harmonijną, aczkolwiek niezwykłą całość. Najlepiej uczynimy, jeśli zainteresujemy się food pairingiem. Tak nazywa się się sztukę zestawiania ze sobą smaków, które generalnie uchodzą za kompletnie do siebie niepasujące. Wszelkie zasady food pairingu są jednak dokładnie przemyślane, a u ich podstaw leży szczegółowa wiedza z dziedziny biochemii, dotyczącą zwłaszcza obecności poszczególnych składników w stosowanych produktach. Food pairing nie dotyczy tylko posiłków, lecz też napojów (w tym alkoholowych).

Food pairing. Czy każdy może się to opanować?

Do eksperymentów z food pairingiem konieczne są duża fantazja i wyczucie, jednakże to nie one będą kluczowe. Znacznie bardziej jest istotna wiedza z obszaru ilości przeróżnych substancji w ingredientach potraw, jak również tego, jak łączą się one z pozostałymi związkami. Dlatego świetną decyzją będzie wzięcie udziału w warsztatach z food pairingu prowadzonych przez doświadczonego szefa kuchni – głównie dlatego, że przekazanie podstawowej wiedzy trwa zazwyczaj kilka godzin.

Dane adresowe:
Warsztat Qulinarny
ul. Okulickiego 51 lokal 282
31-637 Kraków

Mob.: +48 662 311 637, +48 507 771 680
E-mail: [email protected]

Top