Aparat do terapii ultradźwiękowej – na stany zapalne i ból

Zobacz, gdzie kupić aparat do terapii ultradźwiękowej.

Obecnie fizjoterapeuci na porządku dziennym stosują ultradźwięki o częstotliwości od jednego do trzech MHz. Nie ulega wątpliwości, że nie dzieje się tak bez powodu, bowiem odpowiednio aplikowane ultradźwięki wywierają bardzo pozytywny wpływ na ludzkie zdrowie. Mogą być one stosowane do masażu mięśni, a wyzwalana za ich pomocą wysoka temperatura oddziałuje kojąco na tkankę nerwową. Dlatego też masaż ultradźwiękami stosuje się do poprawy przepływu limfy, łagodzenia bólu oraz redukowania napięcia mięśniowego. Powyższe działanie możliwe jest jednak wyłącznie z wykorzystaniem odpowiedniego aparatu do terapii ultradźwiękowej.

Aparat do ultradźwięków – charakterystyka

Jak już nadmieniliśmy, aparaty do ultradźwięków generują dźwięki o stosownej, niskiej częstotliwości. Metoda ta, stosowana od prawie 100 lat, opiera się na dwóch rodzajach efektów: atermicznych i termicznych. Te pierwsze mają korzystny wpływ na przepływ płynów ustrojowych – zwłaszcza limfy. Tymczasem efekty termiczne polegają głównie na rozgrzaniu tkanek bogatych w kolagen – ścięgien, wiązadeł, stawów oraz blizn i znajdują zastosowanie w przygotowaniu organizmu do sporego wysiłku bądź przy leczeniu rozmaitego typu stanów zapalnych.

Aparaty do ultradźwięków – przenośne czy stacjonarne?

Istnieją dwa typy aparatów do ultradźwięków – stacjonarne i przenośne. Przenośny aparat ultradźwiękowy będzie idealnym wyborem dla fizjoterapeutów dojeżdżających do pacjentów albo podejmujących ich w kilku gabinetach. Jeśli jednak fizjoterapeuta prowadzi jeden gabinet, w którym podejmuje sporą ilość pacjentów – zwłaszcza w ramach kontraktu z NFZ – bardziej funkcjonalny i wydajniejszy stacjonarny aparat do ultradźwięków będzie lepszym zakupem.

Dane adresowe:
BardoMed Sp. z o.o.
ul. Pod Fortem 2F/lok.6
31-302 Kraków

Tel.: +48 (12) 444-12-97
Mob.: +48 721-121-314
E-mail: [email protected]

Top