Badania dla operatorów

badania operatorów Kęty, badania operatorów Bielsko

Są potrzebne do tego, by sprawdzić, czy określony człowiek może pracować jako operator widlaka lub innego pojazdu. Choć wielu kandydatów podchodzi do nich ze strachem, kiedy nie dręczą nas problemy psychiatryczne, ich zaliczenie nie powinno przyprawić nam większych kłopotów. Jak zatem przebiegają badania operatorów urządzeń? Na co należy się przygotować?

Jak zaczynają się badania operatorów?

Na początkowym etapie badania potencjalny operator uzupełnia opracowany przez psychologa kwestionariusz. Ma w nim odpowiedzieć na pytania dotyczące działania w rozmaitych, zwłaszcza ekstremalnych sytuacjach. Po przeczytaniu odpowiedzi kandydataubiegającego się o uprawnienia, prowadzący będzie w stanie stwierdzić, czy odpowiednio reaguje na nerwy oraz przetestować jego inteligencję lub dojrzałość społeczną. Zawartość ankiety jest zależna od profesji ubiegającego się o uprawnienia. Pierwszy etap badania operatorów często powoduje ogromny niepokój, ale jej przejście nie jest niewykonalne.

Kolejna część badania operatorów

Końcowy etap badania operatorów odbywa się z wykorzystaniem specjalnie skonstruowanych urządzeń. Poszczególne testy sprawdzają takie umiejętności jak refleks oraz podejmowanie decyzji w przypadkowych sytuacjach. Warto pamiętać, że w skrajnych sytuacjach ten element testów może nie być przeprowadzony. Tak będzie, kiedy ubiegający się o uprawnienia w wywiadzie przyzna się do gorszego samopoczucia albo badanie udowodni, iż przed wizytą w poradni spożył napój alkoholowy. Badanie może być wtedy odłożone na inny termin lub – gdy przyczyną okaże się alkohol – nawet odwołane.

Dane adresowe:
Pracownia Psychologiczna PSYCHE
ul. Filomatów 10
43-316 Bielsko-Biała

Mob.: 608 315 680
E-mail: [email protected]

Top