Badania wysokościowe – sprawdź czy możesz pracować na wysokości?

Zamów badania wysokościowe Bielsko Biała na http://www.testypsychologiczne.com.pl.

Za pracę na wysokości uznaje się wykonywanie czynności na wysokości powyżej 3 metrów nad podłogą czy gruntem. Dotyczy to zatem prac przede wszystkim budowlanych, ale też pracowników prac remontowo–budowlanych, elektryków oraz przedstawicieli wielu innych dziedzin działalności. Jak przebiegają te badania?

Zakres badań wysokościowych

Praca na wysokości, mimo iż zgodnie z przepisami bezpieczeństwa i higieny pracy musi być wykonywana z zastosowaniem właściwych zabezpieczeń, nie należy do bezpiecznych, dlatego badania wysokościowe mają wykazać, jeśli ktoś nie może jej wykonywać. Pracy takiej nie mogą wykonywać osoby mające tendencje do zawrotów głowy, cierpiące na kłopoty z równowagą bądź mające kłopoty ze wzrokiem. W obręb badań wysokościowych wchodzi zatem kompleksowa diagnostyka z zakresu laryngologii (co ma związek z równowagą i błędnikiem), neurologii i okulistyki. Badania przeprowadza się poddając badanego prostym testom przy wykorzystaniu specjalnej aparatury. W trakcie badań można również zdiagnozować kłopoty do tej pory niezdiagnozowane, stanowiące zaś poważne przeciwwskazanie do robót na wysokości, ich przeprowadzenie jest więc szczególnie ważne. Nie należy obawiać się, że niezbędne będzie przeznaczenie na te badania dużo czasu, ponieważ istnieje możliwość wykonania wszystkich testów nawet w ciągu jednego dnia.

Badania wysokościowe – jak długo są ważne?

Badania wysokościowe trzeba wykonać przed rozpoczęciem wykonywania pracy na wysokości, ale nie jest to jednorazowy obowiązek. Mając na uwadze, iż podczas wykonywania pracy stan zdrowia może się pogorszyć, a także, iż taki jest obowiązek nakazany przez prawo, badaniom tego rodzaju trzeba poddawać się co 2-3 lata. Pracownicy, którzy mają więcej niż 50 lat, są zobowiązani natomiast przeprowadzać je rokrocznie.

Dane adresowe:
Pracownia Psychologiczna PSYCHE
ul. Filomatów 10
43-300 Bielsko-Biała

Mob.: +48 608-315-680
E-mail: [email protected]

Top