Basen dla niemowląt i starszych dzieci

Mimo że nawet kilkanaście lat wcześniej zajęcia na basenie dla niemowlaków nie były lubiane wśród mam, to dziś coraz więcej z nich decyduje się na to, by zabrać ich pociechy na basen. Dla niemowląt pływanie okazuje się bowiem świetnym ćwiczeniem, pozwalającym na lepszy rozwój całego organizmu. Dobrze również zaznaczyć, że – wbrew oporom wielu kobiet – na basen możemy udać się z maluchem naprawdę wcześnie, bo nawet od trzeciego miesiąca po urodzeniu. Jednak pamiętajmy, że bobasy będą w pełni bezpieczne jedynie wtedy, kiedy udamy się z nimi na właściwe zajęcia prowadzone przez wykwalifikowanego instruktora. Jak więc je znaleźć? O jakich rzeczach musimy pamiętać przy poszukiwaniach? I co osiągniemy stawiając na basen dla niemowląt?

Dlaczego powinniśmy wybrać basen dla niemowląt?

Najważniejszym plusem basenu dla niemowląt okazuje się z pewnością to, iż kompleksowo wspomaga rozwój maluchów. Dzięki ćwiczeniom na pływalni prędzej rozwija się układ oddechowy, rozbudowuje się układ mięśniowy, a słabe nadal kości dzieci nie będą obciążone, przez co minimalizuje się ryzyko nadwyrężeń. Basen dla niemowląt to też doskonałe rozwiązanie usprawniające rozwój zborności ruchowej, przez co najmłodsi prędzej stawiają pierwsze kroki. Dobrze też wspomnieć, iż zajęcia na pływalni odbywają się z innym dziećmi – są więc wspaniałą sposobnością do zawiązania pierwszych relacji z równolatkami.

Basen dla niemowląt – co jest najważniejsze?

Wiele osób niesłusznie jest przekonanych, iż zajęcia na basenie dla niemowlaków powodują czasem pewne niebezpieczeństwo, wystarczy jednak rozważnie podejść do wyboru firmy, która organizuje takie treningi. Najbardziej istotne będzie na pewno to, aby były one nadzorowane przez sprawdzonych instruktorów, którzy nie tylko zatroszczą się o ochronę niemowląt przebywających w wodzie, lecz również opracują właściwe zabawy, dzięki którym te dobrze wykorzystają chwile na basenie, a także wyniosą z tego rozwojowe i emocjonalne zyski.

Top