Borykasz się z wadą wzroku? Odwiedź klinikę okulistyczną

voigt kraków, korekcja wzroku kraków, centrum oka

Zdrowe oczy zapewniają pełny komfort życia. Klinika okulistyczna pomaga pozbyć się kłopotliwych i nierzadko groźnych dla zdrowia dolegliwości. Kto powinien zgłosić się na leczenie wad wzroku?

Korekcja wad wzroku – procedura bezpieczna oraz mało inwazyjna

Zaledwie dekadę temu korekcja wzroku ograniczała się do dobierania okularów lub soczewek kontaktowych. Od kilkunastu lat dostępne są jednak innowacyjne metody korekcji pozwalające na leczenie jaskry, dalekowzroczności, astygmatyzmu, a także wielu innych chorób. Wyjątkowo rozpowszechniona stała się laserowa operacja wzroku znamionująca się ogromną efektywnością. Laserowa korekcja wad wzroku jest mało inwazyjna oraz bezpieczna, a pacjent prędko wraca do zwyczajnego trybu życia. Korygowanie wad wzroku jest możliwe w centrum oka, w której zatrudniony jest biegły zespół, specjalizujący się w innowacyjnych metodach leczenia. Wykwalifikowany optometrysta postawi diagnozę, wybierze stosowną metodę leczenia oraz skoryguje wadę wzroku. Lekarze pracujący w klinice okulistycznej wykorzystują najnowsze urządzenia diagnostyczne, zatem są w stanie rozpoznać nawet najrzadsze dolegliwości oczu.

Z jakimi chorobami można zgłosić się do kliniki okulistycznej?

Kliniki okulistyczne podejmują się także terapią innych schorzeń, takich jak np. stożek rogówki. Nowoczesne metody jego korekcji polegają m.in. na wszczepianiu pierścieni śródrogówkowych bądź kształtowaniu rogówki przy pomocy metody Topoguided. Poza tym okuliści przeprowadzają pomiar ciśnienia oka, które jest testem niezbędnym w diagnozowaniu glaukomy, zapalenia gałki ocznej i innych niebezpiecznych chorób. W klinice okulistycznej wykonuje się również mapy rogówki – jest to wymagane przed operacją katarakty i innymi zabiegami laserowymi. Korygowanie wad wzroku to rzecz jasna nie wszystko – lekarze okuliści zajmują się także innymi przypadłościami, takimi jak ciałami obcymi w gałce ocznej oraz likwidacją kaszaków.

Dane adresowe:
Voigt Klinika Oka
ul. Bobrzyńskiego 14 - Blok C
30-348 Kraków

Mob.: +48 537 553 553
E-mail: [email protected]

Top