Czym różnią się od siebie metody laserowej korekcji wad wzroku?

Skieruj się na https://bit.ly/2ZkWipG, aby znaleźć informacje o femtoLasik Kraków.

Korekta wzroku laserem to dziś standardowa metoda korekcji presbiopii, hyperopii, myopii i astygmatyzmu, jednakże niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, iż zabiegi te są przeprowadzane przy użyciu rozmaitych technik.

Metoda FemtoLASIK – bezpieczna, bezinwazyjna oraz bezbolesna technika korekcji wzroku

FemtoLASIK (często zwany także All-Laser-LASIK) to bezbolesna, pod każdym względem bezpieczna, a jednocześnie, a zarazem bezinwazyjna technika korekty takich wad jak miopia (do -10 dioptrii), astygmatyzm (do 6 dioptrii), nadwzroczność (do +4 dioptrii) oraz w indywidualnych przypadkach presbiopia. Sam zabieg nie trwa długo – biegły optometrysta może przeprowadzić go w kwadrans. Plusem tej metody jest to, że pacjentom bardzo szybko wraca ostrość wzroku – właściwie w ciągu dnia po zabiegu może podjąć na nowo swoje normalne obowiązki. Zabieg przebiega w dwóch fazach i w przeciwieństwie do tradycyjnej metody LASIK, tutaj rogówka nie jest nacinana za pomocą mikrokeratomu. W metodzie FemtoLASIK najpierw przy użyciu lasera femtosekundowego odseparowuje się płatek rogówki o grubości mniej więcej 0,1 mm, a w kolejnym etapie ma miejsce formowanie rogówki laserem excimerowym.

Pewnym wariantem metody FemtoLASIK jest FemtoLASIK Topoguided, gdzie działanie lasera excimerowego jest indywidualne dla każdego pacjenta. Przed zainicjowaniem zabiegu optometrysta przygotowuje topografię rogówki i na jej podstawie koduje kolejne ruchy wiązki lasera. Ten rodzaj zabiegu przeprowadza się u osób z nadwzrocznością i astygmatyzmem, których układ optyczny wyróżnia się nietypowym kształtem.

Metody EBK oraz LASEK

Rzadziej wykorzystywane metody korekcji wzroku to między innymi:
LASEK – wykonywany jest u osób, u których z różnych przeciwwskazań nie można wykorzystać metody FemtoLASIK. W tej metodzie korekcji wzroku płatek nabłonka rogówki usuwany jest alkoholem, a nie laserem.
EBK, w którym po znieczuleniu gałki ocznej z rogówki usuwany jest nabłonek (regeneruje się on po pewnym czasie samoistnie), a następnie formuje się rogówkę z użyciem lasera excimerowego. EBK zwana jest metodą powierzchniową, dlatego że wiązka lasera nie ingeruje w głębokie warstwy rogówki. Metodę tę można jednakże zastosować jedynie do korekcji niewielkich wad wzroku.

Dane adresowe:
Voigt Klinika Oka
ul. Bobrzyńskiego 14 - Blok C
30-348 Kraków

Mob.: +48 537 553 553
E-mail: [email protected]

Top