Dom bez dymu, wirusów i kurzu – o oczyszczaczu powietrza

Społeczeństwo pomału przekonuje się, jak istotne dla samopoczucia i zdrowia jest utrzymanie czystości powietrza. Wraz z nim wprowadzamy do organizmu wszelkiego rodzaju zanieczyszczenia przemysłowe i substancje uczulające: kurz, dym tytoniowy, spaliny samochodów, pyłki kwiatów czy wirusy i drobnoustroje. Jak zatem przeprowadzić oczyszczanie powietrza w biurze lub mieszkaniu?

Jak wysoka jest skuteczność oczyszczaczy powietrza?

Dzisiaj najodpowiedniejszym rozwiązaniem jest kupienie do domu oczyszczacza powietrza. To urządzenie poradzi sobie zarówno z pyłami, jak i z zanieczyszczeniami biologicznymi i cząsteczkowymi. Skuteczność oczyszczaczy powietrza oblicza się określając minimalną wielkość drobin zanieczyszczenia, które zostaną zatrzymane w ich filtrze. Urządzenia o wysokiej wydajności, wyposażone w tzw. filtry HEPA, zatrzymują praktycznie wszystkie cząsteczki o wielkości 0,3 mikrometra. Jednak oczyszczanie powietrza ze stosownym urządzeniem może stać się jeszcze efektywniejsze.

Airdog a inne oczyszczacze powietrza

Nowatorskie oczyszczacze powietrza Airdog korzystają z opatentowanej technologii Ionic Wind Technology, która gwarantuje najwyższy poziom filtracji. Zatrzymują one nawet drobiny o rozmiarze 0,0145 mikrometrów, co usuwa sadzę, pyły zawieszone PM10 i PM2.5 czy dym tytoniowy. Model Airdog X5 efektywnie i ekspresowo eliminuje także wirusa grypy, co zaświadczają wykonane testy. Atutem oczyszczaczy powietrza Airdog jest ich konstrukcja, która przyczynia się do zmniejszenia wydatków związanych z eksploatacją. Nie ma konieczności cyklicznej wymiany wytwarzanych z papieru, jednorazowych filtrów HEPA – kasetę filtracyjną i filtr wstępny można umyć, a jonizator plazmowy po prostu wyczyścić na sucho gąbką. Te oczyszczacze powietrza pracują cicho, są proste w użyciu i energooszczędne.

Top