Drenaż limfatyczny – w jakim celu stosuje się aparaty do presoterapii?

Znajdź aparat do masażu uciskowego.

Drenaż limfatyczny to zabieg, którego zadaniem jest poprawa cyrkulacji limfy w organizmie. Masaż manualny opracowano w Danii w trzecim dziesięcioleciu XX wieku – to zestaw przeróżnych chwytów terapeutycznych, m.in. ruchów pompujących oraz obrotowych, których częstotliwość i siłę terapeuta dopasowuje za każdym razem do stanu zdrowia pacjenta oraz punktu masażu.

Maszyna do drenażu limfatycznego – masaż uciskowy bez pomocy fizjoterapeuty

W ostatniej dekadzie w gabinetach fizjoterapeutów coraz częściej używane są aparaty do presoterapii symulujące masaż wykonywany manualnie. Taki sprzęt składa się z specjalnych mankietów z komorami, które zakłada się na obrzękłe ramiona albo nogi. Poprzez wtłoczenie powietrza w poszczególne komory aparat naciska na kończynę, pobudzając tym samym cyrkulację limfy. Jest mnóstwo zaleceń do poddania się zabiegowi presoterapii. To m.in. zwyrodnienia stawów, zastoje i obrzęki limfatyczne, jak również obrzęki pooperacyjne (przykładowo po operacji tarczycy czy też mastektomii) obrzęki bądź powstałe w wyniku urazów. Stosuje się go dodatkowo w zabiegach natury estetycznej – wspomagająco w trakcie procesu odchudzania bądź jako pomoc w zwalczaniu cellulitu. Presoterapia stała się też niezmiernie popularna w świecie profesjonalnego sportu, w głównej mierze jako zabieg regeneracji powysiłkowej.

Domowe urządzenie do drenażu limfatycznego

Duże możliwości wykorzystania aparatów do masażu uciskowego wpłynęło pozytywnie na ulepszenie tego sprzętu. Współcześnie osoby często korzystające z tej metody terapii mogą wykonać zabieg w we własnym mieszkaniu, za pomocą przenośnych aparatów Move4, Move6 oraz Move8 marki CarePump. Domowe aparaty do masażu limfatycznego tego producenta charakteryzują parametry podobne do sprzętu wykorzystywanego w placówkach fizjoterapeutycznych. Cyfra w nazwie modelu oznacza ilość komór znajdujących się w mankietach – więcej przedziałów to efektywniejszy zabieg masażu. Maszyny CarePump są dość lekkie oraz kompaktowe, w związku z tym bez problemu można wziąć je na wyjazd, np. na zagraniczne zawody sportowe.

Co istotne, poddanie się zabiegowi drenażu limfatycznego powinno być wcześniej omówione z lekarzem. Zalecamy nie postanawiać o tym na własną rękę, ponieważ występują przeciwwskazania, które wykluczają możliwość takiego masażu (to m.in. choroby bakteryjne oraz wirusowe bądź miażdżyca, które trzeba uprzednio wykluczyć.

CarePump

Mob.: (+48) 721 121 314
E-mail: [email protected]

Top