Implantologia – rozwiąże problem z brakiem nawet jednego zęba

Implanty zębowe to najlepsza metoda na zastąpienie utraconego korzenia. To świetne rozwiązanie dla pacjentów, którzy stracili kilka lub zaledwie jeden ząb i nie potrzeba im pełnej protezy. Niemniej jednak implanty stomatologiczne jednakowo dobrze sprawdzają się także w wypadku znacznych ubytków, a nawet całkowitego bezzębia. Są one dużo bardziej komfortowe od protez, a jeśli odpowiednio się o nie zatroszczymy, bez żadnych problemów będziemy mogli z nich korzystać przez kilkadziesiąt lat. Tak wysoka wytrzymałość implantów zębowych to w ogromnej mierze zasługa surowców, których używa się do ich produkcji. Z czego robi się współczesne implanty stomatologiczne?

Implanty stomatologiczne – materiały

Na samym początku warto wspomnieć, iż implant zęba to tylko ta część, która jest wszczepiona w dziąsło, zastępując korzeń zęba. Element widoczny to korona. Same implanty wytwarzane są wyłącznie z tytanu – materiału, który charakteryzuje się ogromną trwałością. Jego bezsprzeczną zaletą jest również to, iż nie wchodzi w reakcje z żadną substancją ani nie rdzewieje – jego używanie jest zatem całkowicie bezpieczne dla zdrowia. Przy należycie przeprowadzonym zabiegu i zachowaniu higieny, przetrwa kilkanaście lat.

Z jakich materiałów wykonuje się korony implantów?

Wachlarz tworzyw, z których wytwarzane są korony jest szerszy. Najlepszym rozwiązaniem są implanty zębowe z koroną z porcelany, do złudzenia przypominającą prawdziwy ząb, a prócz tego nie wywołującą uczulenia. Implantologia oferuje również stosunkowo niedrogie korony metalowe z porcelanową powłoką podnoszącą ich walory wizualne i ponadto zapobiegającą alergiom. Najbardziej budżetowa alternatywa, z propozycją której może wystąpić implantolog, to korony metalowe. Ze względu na niezbyt atrakcyjny wygląd, są one zakładane głównie w miejsce tylnych zębów.

Top