Implantologia – uzupełnianie ubytków w uzębieniu

Najlepszą metodą na pozbycie się ubytków w uzębieniu są implanty stomatologiczne. Zdają egzamin zarówno w przypadku całkowitego bezzębia, jak i braku pojedynczych zębów. Ich głównymi zaletami są naturalny wygląd i względnie nieskomplikowania pielęgnacja – implant zębowy, a dokładniej jego ceramiczna korona, wygląda zupełnie jak prawdziwy ząb. Przed ich założeniem nie ma konieczności szlifowania przyległych zębów, jest to zatem mniej uciążliwe dla pacjenta aniżeli założenie mostu czy pełnej protezy. Warto powiedzieć kilka słów o tym, jak wygląda ten zabieg i jakie kroki trzeba przed nim podjąć.

Implanty stomatologiczne – kolejne kroki terapii

proces założenia implantów zębów zaczyna się od podania pacjentowi anestetyku. Równie istotne jest również odpowiednie nastawienie i poradzenie sobie ze strachem. Następnie stomatolog wykonuje nacięcie dziąsła. To pozwala na dotarcie do tkanki kostnej i przygotowanie w niej miejsca na implant. W tym celu stosuje się techniki piezochirurgii oraz odpowiednio dobrane wiertła. To niezwykle trudna część zabiegu – wymaga od chirurga stomatologicznego praktyki i wyczucia. Precyzja istotna jest także przy wszczepieniu implantu zęba w kość. Gdy ten będzie na swoim miejscu, lekarzowi pozostaje już tylko zaszyć dziąsło pacjenta.

Implanty zębów a obawa przed odczuciem bólu

Proces zakładania implantu stomatologicznego budzi w niektórych osobach strach przed ewentualnym dotkliwym bólem odczuwanym w trakcie zabiegu oraz kilka dni po nim. Na szczęście lęk ten jest zupełnie bezpodstawny. Nowoczesna implantologia dysponuje niezmiernie skutecznymi środkami przeciwbólowymi, zapewniającymi pacjentowi pełny komfort na fotelu stomatologicznym. Osoby wyjątkowo wrażliwi na ból mogą oprócz tego poprosić o płytkie znieczulenie ogólne, które kompletnie usunie problem stresu przed chirurgiem-stomatologiem.

Top