Implanty zębów – dlaczego warto się zdecydować?

Kiedyś osoby, które z rozmaitych przyczyn ”zgubiły” zęby, skazane były na to, żeby korzystać z protez. Nie było to oczywiście trafione rozwiązanie, gdyż protezy potrzebują pracochłonnej opieki, zaś ich noszenie nie będzie zbyt komfortowe. Z tego względu tak sporym uznaniem cieszą się implanty, które okazują się zdecydowanie wygodniejsze, ale też wykazują sporo innych atutów. Implantologia wszak umożliwia osiągniecie widocznych długo rezultatów, zmniejszając do zera prawdopodobieństwo wypadnięcia implantu. Dobrze zatem powiedzieć kilka słów na temat tego, jak wygląda operacja wykonania implantów zębowych, jakie rodzaje są stosowane przez stomatologów implantologów oraz jak wyszukać lekarza, który wszczepi nam implanty zębowe.

Na jakich zasadach opiera się implantologia?

Obecnie implantologia wykorzystuje 2 rodzaje implantów – najpopularniejsze o wielkości 10 mm i nieco mniejsze, a więc 6 milimetrów. Implant zrobiony z odpowiedniego rodzaju tytanu jest wkręcany w przyzębiu chorego, zaś organizm pacjenta nie odczytuje go jako czynnika chorobotwórczego. Nowoczesna technologia natomiast pozwala na duże skrócenie czasu dochodzenia do siebie – chory nie notuje jakichkolwiek dolegliwości już po 90 dniach. Do tej pory powinien stosować zimne kompresy, zaś od razu po zabiegu – unikać bardzo ciepłych dań, palenia tytoniu oraz alkoholu. Istotne będzie również stosowanie odpowiednich płukanek, które zwalczają ból oraz obrzęk.

Implanty zębowe – któremu dentyście powierzyć?

Implantologia wywiera ogromny wpływ na jakość życia chorych – z tego powodu bardzo istotne okazuje się to, żeby znaleźć odpowiedniego lekarza. Jak więc ustrzec się przykrych niespodzianek oraz problemów ze zdrowiem? Dobrze zrobimy powierzając wszczepienie implantów zębów dentyście ze sporym doświadczeniem i pozytywnymi komentarzami wcześniejszych klientów. Jak je znaleźć? W szczególności w sieci. Po wprowadzeniu w Google nazwiska lekarza z pewnością trafimy na istotne wskazówki.

Top