Leczenie kanałowe – nowoczesne metody

Leczenie kanałowe dla wielu z nas nie jest miłym tematem. Dziś zaś, stosując odpowiednie sprzęty i – co najważniejsze – skuteczne leki znieczulające, stomatolodzy są w stanie zagwarantować pacjentom, iż zabiegi będą całkowicie bezbolesne. Leczenie kanałowe jest wskazane za każdym razem, jeżeli pojawi się zapalenie miazgi zęba oraz tkanek okołowierzchołkowych. Polega na użyciu supercienkich narzędzi, przez co stomatolog jest w stanie dostać się do najgłębiej położonych tkanek zęba. Warto jednak wiedzieć, że w leczeniu kanałowym używa się także innych, nierzadko bardzo zaawansowanych technicznie sprzętów. Których?

Leczenie kanałowe – akcesoria

Oprócz sprzętów manualnych, w nowoczesnym leczeniu kanałowym bardzo istotne okazują się mikroskopy operacyjne, które obraz ze środka zęba przesyłają do monitora przed oczami stomatologa, ograniczając prawie do zera ryzyko wszelkiego rodzaju błędów. W leczeniu kanałowym istotne będzie również mierzenie długości kanałów. Wypracowanie sporej precyzji umożliwiają specjalne urządzenia cyfrowe – endometry. Oprócz tego lekarze wykorzystują także specjalne narzędzia, które pozwalają na automatyczne opracowanie kanałów, a przez to zdecydowane skrócenie zabiegu oraz poprawienie komfortu pacjenta.

Refundowane leczenie kanałowe

Decydując się na leczenie kanałowe należy pamiętać, iż nie we wszystkich sytuacjach jest ono fundowane przez NFZ. Bezpłatne leczenie kanałowe zębów z maksymalnie trzema kanałami gwarantowane jest osobom poniżej 18 lat. Pozostali nie są zobowiązani, by płacić za leczenie kanałowe zębów z przodu – siekaczy, a także kłów. Leczenie kanałowe zębów trzonowych będzie zaś w pełni płatne. Jeśli jest ono potrzebne, powinniśmy udać się do lekarza posługującego się odpowiednimi narzędziami i wcześniej sprawdzić, co o jego usługach dotychczasowi klienci mówią w sieci.

Top