Najlepsze metody wybielania zębów

Mocne i perłowe zęby to najlepsza wizytówka każdego człowieka. Niestety mnóstwo negatywnych składników atakuje nasze szkliwo i powoduje, że pojawiają się na nim przebarwienia. Nie zawsze regularne zabiegi pielęgnacyjne działają efektywnie. Jak odzyskać zachwycający uśmiech? Jakie metody wybielania są najlepsze?

Wybielanie zębów – lampa czy pasta?

Szczotkowanie jamy ustnej po każdym posiłku pomaga zachować zdrowe szkliwo, ale nie zawsze chroni przed nieestetycznym wyglądem. Bakterie i inne przyczyny powodują, że nasze zęby przestają wyglądać ładnie. Domowe zabiegi pielęgnacyjne (paski, pasty, nakładki), dają krótkotrwałe rezultaty. Na szczęście nowoczesna stomatologia estetyczna dysponuje szeregiem metod, które przywracają zębom biel. Jakie zabiegi są obecnie najbardziej popularne? Stomatolodzy szczególnie rekomendują wybielanie zębów lampą BEYOND, która przynosi świetne efekty już po trzech sesjach. Zabieg nie boli i jest bezpieczny dla zębów.

Wybielanie zębów – sprawdź moc światła

Jak przebiega wybielanie zębów metodą BEYOND? Najpierw trzeba sprawdzić czy w uzębieniu nie ma ubytków. Następnie przy pomocy specjalnego wzornika określa się odcień zębów przed zabiegiem. Po przygotowaniu pacjenta do zabiegu, stomatolog przystępuje do nałożenia preparatu z utleniaczem na wybrany ząb lub wszystkie zęby. Istotne jest także właściwe dobranie odczynu żelu. Środek aktywowany jest przez światło lampy, co pomaga dotrzeć do struktury zęba minimalizując nieestetyczne zażółcenia. Metoda BEYOND rozjaśnia zęby nawet o 15 odcieni, efekty są zatem spektakularne i wyjątkowo trwałe. Po zabiegu zaleca się stosowanie białej diety przez co najmniej ok. 7 dni. Osobom, które z powodu przeciwwskazań nie mogą stosować lampy BEYOND poleca się wybielanie zębów przy pomocy lampy LED.

Top