Osłaniaj usta i nos przed wirusami – o maseczkach ochronnych

maska ochronna, maseczka na twarz, maski wielorazowe

Do niedawna maseczki ochronne kojarzyły się tylko z lekarzami czy też turystami z Chin odwiedzającymi nasz kraj. Ostatnio z powodu rozprzestrzeniających się coraz częściej niebezpiecznych chorób zakaźnych przenoszonych drogą kropelkową, jednorazowe maski na twarz oraz te, których można używać wiele razy, są coraz częściej noszone przez Polaków.

Po co nam maska ochronna na twarz?

Maseczki na twarz zasłaniają nos oraz usta, dzięki czemu zmniejsza się ryzyko dostania się wirusów i zarazków do systemu przez śluzówkę. Niektóre modele maseczek wyposażone są w transparentną przyłbicę z tworzywa sztucznego, która osłania całą twarz, a w szczególności oczy, przez które też może dochodzić do zarażenia. Maski na twarz powinny być zakładane przez lekarzy, pielęgniarki oraz policjantów, którzy są na co dzień narażeni na długotrwały, bezpośredni kontakt z ludźmi aktywnie zarażającymi. Zdrowym jednostkom takie maski posłużą do zabezpieczenia przed groźnymi zarazkami w trakcie podróży transportem publicznym lub codziennych zakupów. W okresie zagrożenia „złapaniem” nadzwyczaj groźnego koronawirusa COVID-19 jest to wręcz koniecznością.

Jaką maseczkę wielorazową do codziennego używania?

Maseczka na twarz musi mieć kontakt ze skórą tylko nie drażniącą warstwą tkaniny, np. bawełny. Maseczki na twarz powinny być komfortowe oraz zapewniać swobodne oddychanie. Poleca się kupować maseczki ochronne, które są wyjałowione przed zapakowaniem i które wyprodukowano z wykorzystywanych w medycynie, certyfikowanych materiałów filtracyjnych. Z niektórych masek można korzystać kilka razy, naturalnie pod warunkiem zachowania wskazówek zawartych w instrukcji do nich załączonej.

Dane adresowe:
Vitberg
ul. M. Borelowskiego 29
33-300 Nowy Sącz

Tel.: +48 18 442 33 69
E-mail: [email protected]

Top