Szukasz informacji o laserowej korekcie wzroku? Dobrze trafiłeś!
Codzienny komfort, dostęp do przeróżnych zawodów czy możliwość uprawiania sportu bez szkieł korekcyjnych – to jedynie kilka z powodów, które przekonują nas do wykonania laserowej korekcji wzroku. Popularność tego zabiegu ostatnimi czasy nieustannie rośnie, na co wpływ ma zapewne lepsza technologia (i będąca jej rezultatem obniżka cen leczenia) oraz niezmiernie nikłe niebezpieczeństwo możliwych komplikacji. Za decyzją o wykonaniu zabiegu laserowej korekcji wzroku przemawiają również względy zdrowotne. Liczne badania dowodzą wszak, iż nie korygowane wady wzroku mogą przekształcić się w dużo poważniejsze komplikacje, bo są czwarty (zaraz po jaskrze, zaćmie oraz zwyrodnieniu plamki) powód ślepoty. Zgodnie ze statystykami z miopią walczy co trzeci Europejczyk.
Laserowa korekta wzroku – czy warto?
Laserowa korekta wzroku korzysta z technologii kształtowania rogówki za pomocą skupionej wiązki światła. W leczeniu miopii, w wyniku wymodelowanie rogówki w jej środku można osiągnąć imponujące rezultaty. Unosząc jej środek i zmniejszając jej obwód, można natomiast wyeliminować dalekowzroczność. W tej chwili szeroko rozpowszechnionych typem lasera stosowanego w trakcie zabiegów okulistycznych jest laser femtosekundowy, który wydziela krótkie pulsy światła podczerwonego. Umożliwia to przeprowadzenie dokładnego kształtowania, a równocześnie redukuje ryzyko naruszenia pozostałych elementów rogówki. Za decyzją o wyborze tej metody leczenia wad widzenia przemawia niemało argumentów. Najistotniejsze to w szczególności precyzja, mała inwazyjność, skuteczność, jak również minimalne niebezpieczeństwo komplikacji. Wypada wspomnieć także o tym, że zabieg może być wykonywany w znieczuleniu miejscowym.
Korekcja laserowa wzroku – lekarz może jej odmówić
Zanim zaplanujemy poddanie się zabiegowi, warto mieć świadomość tego, iż w pewnych sytuacjach lekarz odmówi jego wykonania. Wśród najważniejszych przeciwwskazań wyliczyć należy zwłaszcza infekcje wirusowe, posiadanie rozrusznika serca, choroby autoimmunologiczne, karmienie piersią oraz ciążę, choroby oczu jak przykładowo zaćma czy nieukończony 21 roku życia.
Dane adresowe:
Voigt Klinika Oka
ul. Bobrzyńskiego 14 - Blok C
30-348 Kraków
Mob.: +48 537 553 553
E-mail:
[email protected]