Stomatologia mikroskopowa – kiedy po nią sięgamy?

Martwica, zaawansowana próchnica, zapalenie miazgi, złamanie zęba lub nieodzowność przygotowania korzenia do protezy – te kazusy łączy fakt, iż najczęściej w ich przypadku leczenie kanałowe. Chociaż zabieg ten u wielu pacjentów wywołuje dreszcz grozy, w rzeczywistości nie należy się bać tej terapii. Obecnie stomatologia posługuje się nowoczesnym sprzętem i skutecznymi środkami znieczulającymi, dzięki którym leczenie także sporych ubytków nie będzie skutkowało odczuwaniem bólu.

Leczenie kanałowe – etapy

Pierwszy etap leczenia kanałowego to odkrycie kanałów zęba i usunięcie z niego zmienionej chorobowo miazgi. Składa się ona z naczyń krwionośnych oraz nerwu, więc podczas leczenia kanałowego konieczne jest użycie bardzo efektywnego środka znieczulającego. Następnie przeprowadza się dezynfekcję kanału, oczyszczającą go ze wszelkich chorobotwórczych bakterii. Na koniec wypełnia się kanał zęba cementem szkło-jonomerowym, materiałem kompozytowym, ceramiką lub metalem szlachetnym.

Znajdź dobrego dentystę do wykonania leczenia kanałowego?

Endodoncja, bo tak brzmi medyczna nazwa leczenia kanałowego, to jeden z bardziej złożonych zabiegów wykonywanych w gabinecie dentystycznym. Warto zatem wybrać dobrego stomatologa, który go zrealizuje. Gwarancją tego, że leczenie będzie udane są możliwości, jakie daje nam endodoncja mikroskopowa. Metoda ta polega na wprowadzeniu w kanał miniaturowego mikroskopu przekazującego obraz do monitora. Stomatologia mikroskopowa pozwala lekarzowi na głębokie oczyszczenie, a następnie szczelne wypełnienie kanału, co spowoduje, iż dodatkowe zabiegi nie są już potrzebne.

Top