Wykorzystanie podkładów medycznych na co dzień

Jeśli chcesz kupić podkłady medyczne, koniecznie wejdź na verdeavis.pl.

Stanowiące bezpośrednie zagrożenie dla naszego zdrowia wirusy, bakterie i grzyby czają się praktycznie wszędzie. Najwyższe ryzyko zakażenia panuje jednakże w punktach, w których zazwyczaj pojawiają się osoby chore lub tam, gdzie w wyniku różnych zabiegów narzędzia bezpośrednio dotykają skóry lub innych tkanek. Takimi miejscami są w szczególności wszelkiego typu salony spa, studia tatuażu, kliniki i szpitale czy gabinety kosmetyczne. Aby zmniejszyć zagrożenie przenoszenia bakterii i innych chorobotwórczych mikroorganizmów, używa się rozmaitych akcesoriów – poza rękawiczkami silikonowymi i preparatami dezynfekującymi są to także podkłady higieniczne.

Podkłady medyczne – zastosowanie

Wiele szkodliwych bakterii i roztoczy przenosi się poprzez zetknięcie się skóry ze skażonym przedmiotem, dotykanym uprzednio przez jednostki zarażone. Aby zminimalizować niebezpieczeństwo migracji zarazków w gabinetach i salonach urody, korzysta się z podkładów medycznych. Zwykle są one wytworzone z celulozy lub pokrewnych tworzyw i tworzą skuteczną barierę dla mikroorganizmów. Podkłady higieniczne są jednorazowego użytku i służą do wykładania np. foteli ginekologicznych i dentystycznych, kozetek bądź sprzętu rehabilitacyjnego.

Podkłady jednorazowe – do stosowania w ogólnodostępnym WC

Największe ryzyko roznoszenia się zakażeń skórnych powodowanych przez bakterie panuje tam, gdzie z zabrudzoną nawierzchnią styka się nieosłoniona skóra – w toalecie. Możliwość przeniesienia się wirusów minimalizują podkłady jednorazowe przeznaczone do wykładania na deskach klozetowych. Ich użycie jest rekomendowane we wszelkich obiektach posiadających publiczne toalety – na przykład w biurach, urzędach, sklepach lub placówkach oświaty.

Dane adresowe:
Sklep VerdeAvis.pl
Petrus Serwis Piotr Janas
Staniątki 376
32-005 Niepołomice

Mob.: +48 783-332-495
E-mail: [email protected]

Top