Zabiegi okulistyczne – leczenie AMD

Terapia 2RT. Uzyskaj więcej informacji na http://tinyurl.com/yacdf4ll.

Starcze zwyrodnienie plamki żółtej, w skrócie AMD, to choroba wzroku, która dotyka starszych ludzi i wyraźnie obniża jakość widzenia. Dzisiaj kliniki okulistyczne oferują innowacyjne metody leczenia tej przypadłości. Zabieg AMD jest środkiem umożliwiającym powrót do wcześniejszej sprawności.

Nadwaga i inne możliwe przyczyny AMD

Plamka żółta to część siatkówki gałki ocznej wyróżniająca się najwyższym zagęszczeniem światłoczułych czopków – to dzięki niej widzimy ostro. AMD jest wadą, która przejawia się poprzez zniekształcenie obrazu oraz pogorszenie ostrości wzroku. Odróżniamy postać suchą i mokrą tej schorzenia. Na AMD cierpią najczęściej osoby po 50. roku życia, ale etiologia wady nie została jeszcze do końca zrozumiana. Przypuszcza się jakkolwiek, że przyczyną AMD może być niezdrowy tryb życia – jak np. palenie papierosów, długotrwała ekspozycja na promieniowanie ultrafioletowe lub nadwaga. Istotne mogą być również uwarunkowania genetyczne, a także inne schorzenia występujące jednocześnie, takie jak hipertonia bądź hiperglikemia. Nowoczesna medycyna wypracowała szczęśliwie skuteczne technologie leczące tę dolegliwość. Leczenie AMD jest przeprowadzane z użyciem zaawansowanego technicznie nanosekundowego lasera trzeciej generacji. Zabieg 2RT przynosi pozytywne efekty w przypadku suchej postaci AMD.

Zabieg laserem 2RT – jak wygląda?

Laser działa na starzejące się komórki gałki ocznej a zarazem nie narusza fotoreceptorów siatkówki. Zabieg ten nie jest ryzykowny, dlatego może być przeprowadzany u wielu grup chorych zagrożonych wadą albo utratą zdolności widzenia. Metoda laserowa ogranicza zachodzące procesy zwyrodnieniowe i aktywuje komórki do odbudowania się. Laser 2RT polepsza metabolizm siatkówki oraz jakość widzenia. Leczenie AMD nie jest uciążliwe – jest bezbolesne. Praca lasera 2RT trwa tylko kilka minut, a przed rozpoczęciem zabiegu gałka oczna znieczulana jest miejscowo.

Dane adresowe:
Voigt Klinika Oka
ul. Bobrzyńskiego 14 - Blok C
30-348 Kraków

Mob.: +48 537 553 553
E-mail: [email protected]

Top