Zdiagnozowano u Ciebie starczowzroczność? Zgłoś się na zabieg

Solidna porcja wiedzy o starczowzroczności. Zobacz koniecznie!

Starczowzroczność, inaczej presbiopia, to jeden z naturalnych procesów powiązanych bezpośrednio ze starzeniem organizmu. Jej objawem jest pogorszenie widzenia na krótkie odległości, co praktycznie przeszkadza w korzystaniu z komputera czy telefonu komórkowego, rozwiązywaniu krzyżówek, czytaniu gazet, a także podejmowaniu wielu codziennych aktywności. Presbiopia jest rezultatem zaburzenia zdolności akomodacji oka bądź jej całkowitej straty. Metodą na poradzenie sobie z tym problemem może być zakładanie okularów, jakkolwiek powoduje to komplikacje. Soczewki do bliży przeszkadzają w dostrzeganiu dali, okulary progresywne bywają z reguły drogie, natomiast modele dwuogniskowe najczęściej nie są komfortowe. Najlepszym wyjściem może okazać się tym samym pozbycie się presbiopii podczas zabiegu.

Leczenie presbiopii – realizuj bez ograniczeń powszednie czynności

Jak już nadmieniliśmy, leczenie starczowzroczności pozwala ustrzec się wielu problemów przy podejmowaniu się niezbędnych, najłatwiejszych czynności. Jednostki mający to schorzenie (trzeba podkreślić, że w niektórych przypadkach pierwsze objawy starczowzroczności pojawiają się niedługo po czterdziestym roku życia) mają trudności z pisaniem bądź korzystaniem z urządzeń elektronicznych, a także jazdą komunikacją publiczną (problemy z korzystaniem z planów jazdy) czy dokonywaniem zakupów (wręcz ogranicza możliwość odczytania opisu artykułu). Poza tym, odwrotnie do miopii, starczowzroczność nie jest kompensowana przez możliwość wyraźniejszego widzenia w dali, a noszenie okularów bywa dla osób cierpiących na tę wadę wzroku niewygodne. Nie należy również zapominać, iż wada ta się nieustannie pogłębia, a każde następne dwa lata skutkują z reguły osłabieniem widzenia o blisko ćwierć dioptrii.

Korekcja starczowzroczności – jakie metody są dostępne?

Poza korektą z użyciem szkieł korekcyjnych, dostępne jest też leczenie presbiopii z zastosowaniem lasera. Zapewniają one trwałe efekty i eliminują potrzebę zakładania okularów. Metody takie jak PRESBYMAX® są także sposobem na to, żeby w trakcie pojedynczego zabiegu całkowicie pozbyć się wady w obu oczach.

Dane adresowe:
Voigt Klinika Oka
ul. Bobrzyńskiego 14 - Blok C
30-348 Kraków

Mob.: +48 537 553 553
E-mail: [email protected]

Top