Kto może uprawiać trekking?

Zajrzyj tutaj po więcej szczegółów o trekkingi Himalaje

Chodzenie po wysokich górach kojarzymy przede wszystkim z naprawdę wykwalifikowanymi wspinaczami. Jednak do trekkingów niepotrzebne okazują się zazwyczaj tego typu umiejętności – w wielu pasmach poprowadzono bowiem trasy, z jakimi upora się dowolny turysta – jeżeli oczywiście będzie wyposażony w odpowiednie sprzęty, czyli kijki zapewniające przyczepność na stromych nawierzchniach oraz buty z przyczepną podeszwą. Na najniebezpieczniejszych fragmentach niezbędna będzie też obecność doświadczonego instruktora, który pokaże, jak używać opcjonalnego, gwarantującego bezpieczeństwo sprzętu. Kiedy jednak okaże się on niezbędny? W jakich górach najczęściej organizowane są trekkingi?

Akcesoria do trekkingu

Trekkingi bywają czasem prowadzone w naprawdę technicznym terenie, co powoduje, iż potrzebne okazują się narzędzia ułatwiające przejście trasy. Najistotniejszymi wśród nich są z całą pewnością raki, które gwarantują stabilizację również na oblodzonych szlakach – a na wysokich szczytach uświadczyć je możemy również latem. Na wysokich podejściach przydatny okazuje się także czekan. Do obsługi tych akcesoriów niezbędne są odpowiednie umiejętności – z tego powodu nieobyci klienci na trekkingi powinni wybrać się wraz z instruktorem, bo ten pokaże nam, jak bezpiecznie przejść trasę.

Trekkingi – w jakich miejscach się odbywają?

Trekkingi umożliwiają zobaczenie najbardziej interesujących szczytów na Ziemi, a te zwykle okazują się nieosiągalne dla zwykłych turystów. Najchętniej prowadzone są w najwyższych pasmach – krajowi górołazy chętnie wybierają słowackie Tatry, a poza tym w Alpy oraz na skandynawskie fiordy. Sporym zainteresowaniem wśród fanów trekkingu cieszy się również Kilimandżaro i Andy w Peru. Turyści, którzy zdobyli już jakieś umiejętności w chodzeniu po górach mają szansę natomiast wybrać się w Karakorum – trekkingi organizowane są tam na przykład w okolicach K2 oraz Broad Peak.

Dane adresowe:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]

Top