Przygoda Twojego życia – trekkingi w Himalajach

Trekkingi Himalaje. Dowiedz się więcej na www.exploruj.pl/gora/himalaje/.

Himalaje wraz ze zlokalizowanym stosunkowo blisko pasmem Karakorum to obszary po prostu legendarne. Wpływa na to sporo czynników – w głównej mierze fakt, iż są to najwyższe łańcuchy górskie na świecie i to oczywiście w tym miejscu znajdują się wszystkie ośmiotysięczniki. Należy nadmienić również o skrajnej trudności poniektórych szczytów i tym, iż to właśnie te góry stały się polem zmagań uznanych himalaistów z całego globu. Nie zadziwia nas zatem zainteresowanie, jakim wyprawy w Himalaje cieszą się również wśród zwykłych turystów.

Trekking w Himalajach – zaufaj wykwalifikowanym przewodnikom

Na wstępie warto zaakcentować, że jeżeli mówimy o trekkingu, Himalaje i Karakorum są bardzo trudnymi górami – nawet, jak wyprawa nie wiąże się z wejściem na dany wierzchołek. Przyczyną komplikacji bywa również samo zaplanowanie wyjazdu – rezerwacja biletów czy zdobycie pozwolenia i wizy. Wobec tego najlepszym rozwiązaniem będzie skorzystanie z oferty firm aranżujących wyjazdy w te okolice. Kolejną zaletą jest piecza wykwalifikowanych przewodników (w tym polskojęzycznych), co sprawi, że trekking w Himalajach będzie bezpieczny nawet dla osób, nie mających doświadczenia w poruszaniu się na tych wysokościach.

Trekking w Himalajach – nie tylko dla zawodowców

Z ewidentnych przyczyn osoby podczas swojego pierwszego wyjazdu w Karakorum bądź Himalaje z rzadka decydują się na zdobywanie ośmiotysięczników. Nie oznacza to jednakże, że te góry są poza ich zasięgiem, gdyż nieraz przygotowywane są trekkingi w pobliżu takich wierzchołków jak Everest, Lhotse czy Annapurna. Na biorących udział w tych trekkingach czeka nie tylko okazja do przezwyciężenia własnych słabości, ale również możliwość przyjrzenia się powszedniemu życiu obywateli Nepalu i podziwianie jedynych w swoim rodzaju widoków, jak , przykładowo, lodospad Khumbu u stóp Everestu.

Dane adresowe:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]

Top