Skitury – wyprawy dla doświadczonych narciarzy

Oferta skitur w rozsądnej cenie. Przekonaj się co dla Ciebie stworzyliśmy.

Większość osób wybierających się w góry w okresie zimowym, udaje się tam z reguły wyłącznie po to, żeby spędzić czas na białym szaleństwie na nartach bądź na desce snowboardowej. Lecz nie jest to jedyny typ wypoczynku, którą można uprawiać w zimowe dni w górach. Osoby, które chciałyby przekonać się, czy dadzą sobie radę z bardziej wymagającym fizycznie wyzwaniem, powinny chociaż raz uczestniczyć w skiturach albo wyprawach na rakietach.

Skitury – przeznaczone wyłącznie dla doświadczonych w górach osób

W ostatnich latach turystyka narciarska przeżywa swój rozkwit. Coraz więcej turystów nie jest już zainteresowanych zwykłym relaksem w drewnianym, góralskim domu i okazjonalnym zjazdem z atrakcyjnych tras narciarskich. Ci, którzy pragną poznać góry lepiej, decydują się na przeżywanie ich piękna podczas dość trudnych, lecz dających mnóstwo satysfakcji wypraw skiturowych. Jazda terenowa na nartach jest jednakże zalecana tylko dla obytych w górach narciarzy, którzy opanowali dobrze technikę jazdy i którzy wiedzą też jak posługiwać się rakami oraz czekanem. Dlaczego? Przemieszczanie się poza dostosowanymi dla turystów stokami, jest zwyczajnie dużo trudniejsze. Wymaga także posiadania lżejszych nart i butów.

Gdzie jeżdżą miłośnicy skitur?

Skitury organizowane są w licznych pasmach górskich. W Europie ulubionymi destynacjami entuzjastów turystyki narciarskiej są z pewnością bułgarskie Riła oraz Pirin i włoskie Alpy, gdzie wyśmienicie poradzą sobie nawet skiturowcy na średnim poziomie zaawansowania. Turyści z Polski nie są jednak ograniczeni jedynie do wypadów organizowanych w granicach Europy – na nartach można przejść przez pasmo górskie Atlasu Wysokiego w Afryce– panują tam idealne warunki do tego rodzaju wypraw. W czasie takiej skitury największą atrakcją jest sposobność wspięcia się na wierzchołek Jabal Toubkal leżący na wysokości przeszło 4 tyś. metrów nad poziomem morza. Osoby wahające się nad uczestnictwem w tego rodzaju przygodzie w górach, które nie wiedzą, która wyprawa okaże się dopasowana do wykazywanych przez nie umiejętności narciarskich, mogą zwrócić się o pomoc organizatorów skitur i ich instruktorów.

Dane adresowe:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]

Top