Trekkingi dla doświadczonych miłośników gór

Wejdź w to miejsce, jeśli interesuje Cię korzystna oferta wycieczek trekkingowych.

Wycieczki w góry przybierają różne postaci. Od krótkich spacerów po prostych szlakach w bezpiecznym sąsiedztwie schronisk turysty, przez wielogodzinne, piesze marsze po szlakach klasyfikowanych wyżej pod względem trudności, aż po rygorystyczne trekkingi. Żeby uczestniczyć w trekkingach, potrzebne jest doświadczenie w wędrówkach po górach (tak wytyczonymi szlakami, jak i poza nimi), co najmniej dobra kondycja, jak również biegłość obsługiwania sprzętu wspinaczkowego oraz turystycznego. Jakkolwiek w zamian za nieraz ogromny nakład pracy dostajemy możliwość podziwiania nieziemskich widoków i kontaktu z dziką przyrodą.

Trekkingi – dopasuj odpowiedni poziom trudności do swoich zdolności

Stopień trudności technicznej jest zależny od terenów, przez które przebiegają trekkingi. Specjaliści wyróżniają trzy poziomy trudności wycieczek w regiony górzyste. W trekkingach pierwszego stopnia partycypować mogą wszyscy, którzy dysponują , a stan ich zdrowia nie jest przeciwwskazaniem do zintensyfikowanego wysiłku. Następny stopień trudności wymaga solidnej kondycji oraz przynajmniej minimalnej praktyki w górach – chociażby w polskich Karpatach. Trzeci poziom to wyprawy dla osób ze znakomitą sprawnością, znajomością specyfiki wysokich gór i radzącym sobie z obsługiwaniem sprzętu, a także przyzwyczajonych do ciężkich warunków biwakowania w czasie długiej wyprawy.

Gdzie uprawa się najciekawsze trekkingi?

Trekkingi można przeprowadzać we wszystkich górach. W Polsce entuzjaści tego rodzaju rozrywki w najwyższym stopniu upodobali sobie szlaki w Tatrach. Jeżeli natomiast idzie o pozostałe góry Europy, największą popularnością szczycą się leżące na granicy z Azją Kaukaz i Ural, wschodnia część Karpat, Alpy oraz bałkańskie Góry Przeklęte. Jednostki najbardziej wprawne w trekkingu powinny zaś spróbować swoich sił w czasie wyprawy w Karakorum, Andach bądź Himalajach.

Dane adresowe:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]

Top