Wszystko co warto wiedzieć o zabytkach i atrakcjach Małopolski znajdziesz online

Tajemnicze miejsca w Małopolsce. Więcej szczegółów na visitmalopolska.pl.

Mimo, że Małopolska to jedno z najmniejszych województw w Polsce, ma ono sporo do zaoferowania zarówno turystom z innych części kraju, jak i zza granicy. Dzieje się tu dużo, więc często ciężko odnaleźć się w setkach informacji o zbliżających się imprezach sportowych bądź kulturalnych i godnych zwiedzenia zabytkach w Małopolsce.

Atrakcje w Małopolsce – odwiedź stronę stworzoną specjalnie dla turystów

Aby przedstawić potencjalnym zwiedzającym atrakcje turystyczne tego województwa, stworzono portal visitmalopolska.pl. Znajdziesz tu wiedzę nie tylko o najpiękniejszych zabytkach oraz miejscach w Małopolsce, jak też o wystawach i eventach sportowych, folklorystycznych czy kulturalnych organizowanych na jego terenie. Portal prowadzony jest przez Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego w ramach MSIT, a więc Małopolskiego Systemu Informacji Turystycznej. W czym pomoże portal? Osoby organizujące pobyt w Małopolsce o razu na stronie głównej zauważą mapkę, na której w mgnieniu oka znajdą Centra Informacji Turystycznej, schroniska młodzieżowe, hotele i motele, jak również zabytki i muzea położone w miastach województwa. Portal ułatwia zaplanowanie wizyty na południu Polski również pod kątem logistycznym, oferując informacje zarówno o wypożyczalniach pojazdów i parkingach, jak i o dworcach i lotniskach. Co ciekawe, dla tych, którzy z rozmaitych powodów nie mogą zobaczyć Małopolski na własne oczy, serwis przygotował wirtualne spacery prezentujące między innymi zamek na Wawelu, piękno miejscowego folkloru czy trasy rowerowe.

Serwis o atrakcjach Małopolski z myślą o cudzoziemców

Serwis visitmalopolska.pl nie zaniedbuje też turystach z zagranicy, którzy chętnie przyjeżdżają do Krakowa, Zakopanego i pozostałych ciekawych miejscowości. Ciekawostki dodawane na stronie publikowane są wobec tego w języku angielskim, ale ponadto w między innymi w języku włoskim, hiszpańskim oraz niemieckim, francuskim. Turyści z zagranicy znajdą tu wykaz konsulatów i ambasad mających swoje siedziby w regionie województwa małopolskiego. Niesłychanie przydatny dla cudzoziemców jest też dział Rozmówki, w którym poznają kluczowe słówka i powiedzenia, które umożliwią im porozumieć się z Polakami w różnorodnych sytuacjach, które mogą się im przydarzyć w trakcie wczasów naszym kraju.

Dane adresowe:
VisitMalopolska.pl
Oficjalny portal turystyczny Województwa Małopolskiego

Top