Zwiedź szczyty masywu Kilimandżaro – wyprawa na Mawenzi, Shirę i Uhuru

Jeżeli interesuje Cię aktualna oferta wycieczki na Kilimandżaro, skieruj się na www.exploruj.pl.

Wspinaczka na górskie szczyty to cel dużej części globtroterów, którzy kochają ekstremalne wyjazdy. Niecodziennych doznań na pewno dostarczy wyprawa na Kilimandżaro.

Wyprawa na Kilimandżaro – z jakiej przyczyny warto wziąć w niej udział?

Zlokalizowana w Tanzanii góra Kilimandżaro jest dominującym szczytem kontynentu afrykańskiego – wznosi się nieomal 6000 m n.p.m. Turystów przyciągają przede wszystkim zanikające już lodowce, niepowtarzalne widoki, jak również możliwość obserwacji obcych im zwierząt w ich rzeczywistym środowisku. Masyw tworzą Shira, Mawenzi i Uhuru – trzy szczyty stanowiące ślad po wulkanach. Ekspedycja na najwyższy afrykański szczyt wymusza należyte przygotowanie się – z uwagi na sporą wysokość istnieje niebezpieczeństwo pojawienia się choroby wysokościowej, z kolei zmieniająca się pogoda powoduje, iż zdobycie masywu stanowi trudne zadanie. Osoby pragnące uczestniczyć w wyprawie muszą wyróżniać się solidną kondycją fizyczną i psychiczną, które pozwolą na marsz przez około 7 do 8 godzin dzień za dniem.

O czym warto pamiętać przed wejściem na Kilimandżaro?

W okresie szykowania się do wyprawy na Kilimandżaro trzeba poddać się obligatoryjnemu szczepieniu przeciw żółtej gorączce, po którym odbierzemy tzw. Żółtą Książeczkę. Przed wyjazdem warto także zaopatrzyć się w medykamenty zmniejszające ryzyko rozwoju malarii. Przed atakiem choroby ochroni również właściwa profilaktyka – używanie preparatów odstraszających insekty, a także korzystanie z odzieży z długimi nogawkami i rękawami. A co zrobić, żeby uchronić się przed rozwojem choroby wysokościowej? Wyprawa na szczyt Kilimandżaro powinna być poprzedzona kilkudniową aklimatyzacją, która przystosuje organizm do do rozrzedzonej atmosfery.

Dane adresowe:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]

Top