Szkoła tenisa dla dzieci Kraków

Niezwykła oferta tenisa dla dzieci Kraków

Aktywność ruchowa jest niezbędna i pożądana w każdej formie, natomiast nie wszystkie dzieci preferują sport. Jak zmotywować je do wysiłku? Do wyboru jest wiele ciekawych sposobów, jedną z nich jest tenis dla dzieci. Tenis to nie tylko niebanalny sposób wykorzystania czasu, ale jest również atrakcyjną zachętą dla dzieci, które nie są skore do wykonywania ćwiczeń. Można rozważyć w miarę wczesne rozpoczęcie doświadczenia z tenisem, ponieważ już czterolatki mogą brać udział w zajęciach. Tenisista-amator będzie potrzebował specjalistycznego zestawu, który zapewni mu komfort gry, efektywną naukę oraz zadowolenie.

Tenis dla dzieci – pierwsze kroki

Tenis dla dzieci to świetna i oryginalna forma sportu, ale do rozpoczęcia pierwszej rozgrywki niezbędny jest strój do tenisa, buty sportowe oraz rakieta. Ta ostatnia część wyposażenia wzbudza najwięcej dylematów. Obecnie na rynku dostępny jest szeroki asortyment produktów, które umożliwią wybór dobrej rakiety. Odpowiednia decyzja zakupowa jest gwarancją optymalnego wykorzystania kompetencji grającego. Rakieta zawiera pewne cechy oraz właściwości i to na ich podstawie dopasowujemy ją do możliwości. Rakiety tenisowe dla dzieci są mniejsze niż te dla starszych graczy. Nierzadko zdarza się, że rodzice kupują swoim pociechom za duże rakiety, wpływa to niekorzystnie na proces nauki. Pozostaje kwestia rączki do rakiety, która odgrywa ważną rolę. Właściwy uchwyt to taki, gdy między kłębem kciuka, a opuszkami palców ręki mieści się wskazujący palec drugiej ręki. Gdy dokonamy właściwego wyboru, możemy być pewni, że tenis będzie najkorzystniejszym sposobem na wykorzystanie wolnego czasu pociechy.

Grupowe treningi tenisa dla dzieci, czy lekcje indywidualne?

Tenis to jedna z dyscyplin, w których zawodowcy rozpoczynali bardzo wcześnie. Dzieci przyswajają wiedzę szybko, a więc na pierwsze treningi mają możliwość chodzić już 4-latki. Dylematem, który często pojawia się w pierwszej kolejności jest kwestia: trenować się indywidualnie lub grupowo.

Plusy grupowych lekcji tenisa

Tenis dla dzieci to świetna możliwość do zawierania znajomości, poznawania ciekawych i różnorodnych stylów gry. Ponadto tenis w grupie gwarantuje niezwykłą atmosferę oraz zdrową rywalizację sportową.

Plusy indywidualnych lekcji tenisa

Lekcje indywidualne są skierowanie do osób, którym zależy na rozwoju pod kątem własnych możliwości i potrzeb. Pod okiem doświadczonego trenera dziecko rozwija swoją taktykę i technikę gry.

Dane adresowe:
Szkoła tenisa w Krakowie
Teniskraków Maciej Nowacki
ul. Bandurskiego 24
31-515 Kraków

Mob.: +48 505 530 053
E-mail: [email protected]

Top