Wypoczynek na łonie natury – rafting Dunajcem

Relaks na rzekach kojarzymy przede wszystkim ze spływami kajakowymi. To rozrywka i sposób podróży, który jest w naszym kraju znany od ponad 100 lat i wciąż znajduje nowych miłośników. W ostatnich latach doczekał się jednak godnego konkurenta. Mowa o raftingu, czyli spływach pontonami po rzece o porywistym, górskim charakterze. Zapewnia on znacznie większych wrażeń niż pływanie, a jednocześnie umożliwia obcowanie z dziką przyrodą i zachwycanie się krajobrazami nieosiągalnymi dla turystów pływających po nizinnych rzekach.

Spływ pontonowy na Dunajcu – także dla amatorów?

Turyści decydujący się na rafting na Dunajcu nie mają obowiązku posiadać specjalnych kwalifikacji – organizatorzy takich spływów dopasowują stopień trudności trasy do doświadczenia ich uczestników. Konieczna będzie oczywiście umiejętność pływania oraz obsługi wioseł, nabyta na przykład w kajaku albo kanadyjce. Miejmy przy tym na uwadze, że spływ po Dunajcu, ze względu na górski charakter rzeki, nie należy do najprostszych eskapad. Żeby bez przeszkód stawić czoło bystremu nurtowi i przeciwnościom czekającym na szlaku, uczestnicy muszą być co najmniej w dobrej formie i powinni lubić aktywne, także nieco ekstremalne metody wypoczynku.

Rafting na Dunajcu – jakie czekają nas atrakcje?

Trudy samej przeprawy wynagradzają przepiękne widoki. Rafting Dunajcem to idealna sposobność do tego, by z niecodziennej perspektywy podziwiać bajeczne krajobrazy. Pieniny wraz ze zwrotem tej rzeki przynależą bowiem do najbardziej atrakcyjnych krajobrazowo regionów Polski, a – można powiedzieć – i całej Europy. Rafting po Dunajcu to także wspaniała opcja dla miłośników mocnych wrażeń, albowiem szlak bogaty w liczne przeszkody i zakola podaruje wiele niezapomnianych emocji.

Top