Wspomaganie procesów logistycznych dzięki systemom WMS

Obecnie przedsiębiorstwa często używają nowoczesne systemy informatyczne w magazynie, a postęp technologiczny bez wątpienia ułatwia działanie rozmaitych podmiotów. W jaki sposób działa system magazynowy?

W których firmach używa się systemów magazynowania?

System WMS to nowoczesna metoda zarządzania magazynem i ruchem towarów wewnątrz niego. Obecne na rynku systemy magazynowe mogą być stosowane w różnego rodzaju firmach – przez operatorów logistycznych, na halach produkcyjnych i w tych przedsiębiorstwach, które potrzebują najnowszych rozwiązań pozwalających na kompleksowe zarządzanie towarami. System magazynowy WMS koordynuje wszelkie procesy przebiegające w magazynie i modernizuje je, a także zwiększa ogólna wydajność przedsiębiorstwa.

Jak działa system zarządzania magazynem?

System magazynowy pozwala na kompleksowe zarządzanie towarem – od jego przyjęcia, przez przechowywanie, wydanie, aż po lokalizację produktów i ich pakowanie. Współczesne systemy WMS używane w rozlicznych polskich przedsiębiorstwach wspierają też inwentaryzację towaru, nieustannie nadzorują obroty, umożliwiają monitorowanie partii, cech, dat ważności, a także realizowanie rozmaitych metod planowania. System logistyczny przedsiębiorstwa obsługuje też kody kreskowe, kontroluje ich prawidłowość i powiązania z jednostkami miary. Kolejną funkcją, jaką posiadają nowoczesne systemy magazynowe, jest możliwość automatycznego wydruku etykiet towarów oraz dokumentów logistycznych. Obecne na rynku systemy logistyczne w przedsiębiorstwie są w pełni konfigurowalne i działają on-line.

Top