Powiększanie ust i wypełnianie zmarszczek – co warto o tym wiedzieć?

wypełnianie zmarszczek, powiększanie ust kwasem hialuronowym

Kwas hialuronowy to związek organiczny, który od dawna wykorzystywany jest do produkcji kosmetyków i w licznych zabiegach medycyny estetycznej. Związek ten ma zdolność wiązania znacznych ilości wody, w związku z tym dodawany jest często do peelingów czy kremów nawilżających . Co istotne, kwas hialuronowy występuje w organizmach żywych, więc niezmiernie rzadko wywołuje reakcję alergiczną. W medycynie estetycznej natomiast ten polisacharyd wykorzystywany jest głównie do powiększania ust, wypełniania zmarszczek (tych głębokich, jak i płytkich), jak równieżkształtowania konturów twarzy.

Wypełnianie zmarszczek usieciowanym kwasem hialuronowym

Intencją ostrzykiwania kwasem hialuronowym jest głównie związanie w skórze H2O (pojedyncza cząsteczka kwasu potrafi związać ponad 200 cząsteczek wody!), ale również pobudzenie fibroblastów do wytwarzania większych ilości kolagenu i w konsekwencji sprawienie, że skóra odzyska uprzednią jędrność. Popularnym zabiegiem z zastosowaniem kwasu hialuronowego jest wypełnienie zmarszczek, z reguły tych pojawiających się w okolicy nosa oraz ust (czyli fałd nosowo-wargowych), bruzd na brodzie i przy oczodołach bądź głębokich zmarszczek na czole. Kwas wypycha skórę od wewnątrz, co sprawia, iż zmarszczka po kilku minutach jest niezauważalna. W zabiegach wypełniających używa się usieciowanego kwasu hialuronowego, który jest bardziej ustabilizowany, a tym samym dużo trwalszy. Dłużej się metabolizuje, z tej przyczyny efekty zabiegu są dostrzegalne nawet do dwóch lat.

Powiększanie ust kwasem hialuronowym – zabieg przeprowadzany w znieczuleniu

Oprócz modelowania twarzy i wypełnienia zmarszczek, powszechnym zabiegiem z użyciem kwasu hialuronowego wykonywanym przez gabinety medycyny estetycznej jest powiększanie ust. Korzystają z niego zazwyczaj osoby niezadowolone z objętości i konturu ust lub których usta nie są regularne. Powiększanie ust kwasem hialuronowym trwa zazwyczaj pół godziny, przeprowadza się go pod miejscowym znieczuleniem, a preparat z kwasem wstrzykuje się w wybrane punkty ust za pomocą kaniuli, innymi słowy “tępej igły”. Należycie wykonany zabieg przynosi efekt bardziej symetrycznych, większych, jednak w dalszym ciągu naturalnie wyglądających ust.

Dane adresowe:
“Re vitae” Centrum Medycyny Estetycznej i Chirurgii Plastycznej
ul. Wojska Polskiego 60
25-389 Kielce

Mob.: +48 664-029-922
E-mail: [email protected]

Top