Akcesoria szalunkowe – wzmocnienie deskowań

Nie szukaj już więcej! Tu zaopatrzysz się w ściągi szalunkowe

Akcesoria szalunkowe to elementy, które służą do wspierania deskowań i znajdują zastosowanie na każdej budowie. Jakie produkty używa się w trakcie szalowania? Dlaczego warto kupić je przez internet?

Akcesoria szalunkowe – ich rodzaje i przeznaczenie

By szalunki używane do wykopów, ścienne czy stropowe były zamocowane we właściwy sposób, konieczne są odpowiednie akcesoria szalunkowe. Ich wytwórcy dostarczają obecnie sporo materiałów służących do wzmacniania konstrukcji, między innymi sworznie napinające, napinacze rygla, ściągi szalunkowe, zaciski sprężynowe, nakrętki, klucze do rusztowań i żabek napinających, korki i stożki, listwy pozycjonujące czy fazujące oraz rurki dystansowe. Ściąg szalunkowy, nazwany również ankrą szalunkową, to gwintowany pręt, który pozwala utrzymać odpowiedni odstęp pomiędzy poszczególnymi płytami szalunkowymi. Ściąg centrujący służy do łączenia narożnika z płytą szalunkową. Do ściągu dodawane są nakrętki przegubowe, talerzowe lub motylkowe. Natomiast żabki napinające wykorzystywane są jako uchwyty pozwalające spiąć szalunek przy pomocy drutu zbrojeniowego. Żabki gwarantują szczelność konstrukcji po usunięciu szalunków. Pośród akcesoriów szalunkowych istotną rolę pełnią także dystanse, które umożliwiają utrzymanie odpowiedniej odległości między szalunkiem a prętami. Przy kupowaniu akcesoriów nie sposób nie wziąć pod uwagę także ocynkowanych nakrętek pasujących do ściągów.

Czemu warto zamówić akcesoria szalunkowe online?

Szeroka oferta akcesoriów szalunkowych dostępna jest w dobrze wyposażonych sklepach online. Sklepy te oferują świetnej jakości elementy od wielu producentów. Akcesoria szalunkowe są kompatybilne z popularnymi deskowaniami Rasto, Peri czy Tekko i są do nabycia w rozsądnych cenach.

Dane adresowe:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]

Top