Dźwigary – czy można je wynająć?

Dowiedz się więcej o dźwigarach

Szalunki to struktury niezastąpione na wielu budowach. Za ich pomocą możliwe jest modelowanie właściwego kształtu murów wylewanych z kompozytu oraz przygotowanie w nich przepustów na drzwi i okna. Szalunki są również niezastąpione przy budowie sufitów – wówczas ich kluczowym modułem są dźwigary. Bez ich wykorzystania nie byłaby możliwa budowa wielokondygnacyjnego obiektu. Dźwigary sprawiają, iż sufit nie zapada się natychmiast po wylaniu i może zastygnąć. Z jakich surowców wykonuje się dźwigary? Gdzie można je dostać?

Z z jakich surowców wytwarzane są dźwigary?

Dźwigar narażony jest na znaczne obciążenia, które sięgają kilkudziesięciu ton. Stąd jego kluczowym przymiotem jest trwałość. W dużym stopniu wpływają na nią dwa czynniki – jakość wykonania i rodzaj użytych w tym celu surowców. Muszą one być rzetelnie wyselekcjonowane i przetestowane pod kątem wytrzymałości na znaczne naciski. Najlepszym surowcem okazuje się lite drewno takich gatunków jak topola, sosna, olcha czy buk. Nadzwyczaj ważne jest też stosowne pokrycie dźwigarów impregnatem, które zabezpieczy je przed niekorzystnym oddziaływaniem wilgoci, spoiw i innych ciekłych preparatów stosowanych na budowie – a więc substancji, które często niszczą strukturę drzewa.

Dźwigary – można je wydzierżawić

Firmy, które regularnie zajmują się budową wielopoziomowych budynków posiadają swoje dźwigary. Ich zakup oraz składowanie wiąże się jednakże z pewnymi wydatkami. Z kolei przedsiębiorstwa, które rzadko przyjmują zlecenia tego rodzaju, mogą uniknąć wspomnianych przeszkód. Najlepszym rozwiązaniem dla nich będzie skorzystanie z usług podmiotu, który świadczy usługi wynajmu dźwigarów, jak również innych elementów konstrukcji szalunkowych.

Dane adresowe:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]

Top