Formowanie konstrukcji z betonu – sklejka szalunkowa

Jeśli chcesz kupić sklejkę Kraków, powinieneś odwiedzić ten adres

Deski szalunkowe to istotny komponent szalunków. Tę funkcję mogą pełnić typowe deski z drewna lub płyty wykonane z innego materiału, jakkolwiek przeważnie używana jest sklejka szalunkowa. Ich zadaniem jest nadanie formy wylewanego betonu – dzięki nim można zatem postawić budynki ze ścianami wykonanymi z tego materiału. Szalunki są też wykorzystywane w budowlach murowanych, gdzie pozwalają na utworzenie otworów na stolarkę, czyli okna czy drzwi. Wyjaśniamy, z czego wytwarzana jest sklejka szalunkowa i co zrobić, jeżeli jest nam niezbędna, a nie chcemy nabywać własnych elementów.

Sklejka szalunkowa – typy

Kiedyś w szalunkach na ogół używane były deski z litego drewna. Te aczkolwiek były drogie, a jednocześnie nie posiadały właściwych parametrów – zazwyczaj źle radziły sobie z wilgocią. W związku z tym w dzisiejszych czasach stosowana jest głównie sklejka szalunkowa. Wytwarza się ją z przeróżnych gatunków drewna – zazwyczaj z topoli, brzozy lub olchy. W ofercie producentów znajdują się różnego rodzaju sklejki szalunkowe. Jednym z nich są warianty wodoodporne, które wytwarza się przy użyciu żywicę mocznikowo-melaminowo-formaldehydową. Inny popularny rodzaj to sklejka antypoślizgowa zabezpieczona z obu stron powłoką perforowanego materiału.

Sklejki szalunkowe – a może wynajem?

Przedsiębiorstwa budowlane mają z reguły swoją sklejkę szalunkową wraz z modułami pozwalającymi na jej łączenie. Kiedy jednak zamierzamy wybudować garaż lub dom na własną rękę, nie ma potrzeby kupowania wszystkich części szalunków – możemy je wypożyczyć, np. w Krakowie przez stronę ABCszalunki.pl. Oprócz samej sklejki szalunkowej, firma służy również wynajmem innych elementów niezbędnych do postawienia szalunków – między innymi łączników oraz głowic.

Dane adresowe:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]

Top