Okna energooszczędne – dobra inwestycja

Więcej szczegółów o oknach energooszczędnych

Odporne na warunki atmosferyczne okna energooszczędne to najważniejszy element, o którym nie można zapomnieć przy ocieplaniu lokalu mieszkalnego. Najbardziej sprawdzają się okna drewniane, które u producentów znajdziemy w rozmaitych opcjach. Jak są zaprojektowane i co gwarantują?

Okna energooszczędne – sprawdź współczynnik przepuszczalności cieplnej

Drewniane okna wyprodukowane są z przyjaznych dla natury materiałów – m. in. dębu i modrzewia. Cechują się znakomitymi parametrami, dzięki czemu dorównują swoim odpowiednikom z tworzyw sztucznych. Pamiętajmy, żeby zwrócić szczególną uwagę na szczelność okien, zwłaszcza, jeśli ocieplamy nieruchomość przed miesiącami zimowymi. Daje to nie tylko brak strat ciepła, ale przede wszystkim oszczędność materiałów grzewczych. Wskaźnik izolacji termicznej musi być optymalny (tj. niższy niż 0,8 W/m2), wówczas w mieszkaniu osiągniemy komfortowe warunki. Ogrzane powietrze nie ucieka z budynku, a przez szczeliny nie przedostaje się chłód .

Okna energooszczędne – sprawdź współczynnik izolacji akustycznej

Nabywając nowe okna energooszczędne zwróćmy też uwagę na inny ważny detal – wskaźnik tłumienia hałasu. Postawmy na zespolone okna drewniane, jeśli chcemy uchronić się przed nadmiernym hałasem z ulicy. Bardzo ważne są też profesjonalne uszczelki okienne – zapobiegają utracie ciepła i przedostawaniu się dźwięków. Warto więc zakupić drewniane okna energooszczędne, ponieważ współczesna technologia zapewnia pozbycie się niepożądanego gwaru i oszczędność opału.

Dane adresowe:
OKNOSTOL Producent Stolarki Drewnianej Nowoczesnej i Zabytkowej
ul. Elizy Orzeszkowej 2
34-600 Limanowa

Tel.: +48 18 337-60-08
Mob.: +48 505-166-701, +48 511-621-633
E-mail: [email protected]

Top