Tutaj znajdziesz więcej informacji o domy góralskie projekty.
Drewniana architektura przez dziesięciolecia była zastępowana przez budynki betonowe. Obecnie jednak zaobserwować można fakt, że ich popularność powoli się zwiększa. Rzecz jasna nie jest tak bez przyczyny – domy drewniane mają wszak mnóstwo plusów. Najważniejszym jest na pewno styl – pasują tak do willowej, jak i rustykalnej zabudowy. Istotne okazuje się także to, że domy drewniane są bezpieczne dla środowiska, gdyż są wykonywane wyłącznie z naturalnych surowców. Drewno może również pochłaniać fale wydzielane przez sprzęty RTV i filtrować powietrze, a to powoduje, iż ich lokatorzy lepiej sypiają oraz dbają o swoje płuca.
Najczęściej wybierane projekty domów góralskich
Najczęściej spotykanym rodzajem domów drewnianych są oczywiście budynki przywodzące na myśl podhalańską zabudowę. Nierzadko budowane są z bali, natomiast styl ich zdobienia nawiązuje do twórczości Stanisława Witkiewicza. Oczywiście znajdziemy również projekty domów góralskich, które wykonane są we współczesnym stylu. Nierzadko także spotyka się projekty domów góralskich, które łączą rozmaite stylistyki – między innymi elementy betonowe. To powoduje, że projekty domów drewnianych bez obaw można zamówić także, kiedy chcemy wznieść je poza Tatrami.
Któremu architektowi powierzyć projekty domów góralskich?
Nie zapominajmy, iż na komfort życia w domu góralskim rzutuje przede wszystkim projekt, według jakiego jest wzniesiony. Z tego powodu stawiając na takie wyjście, warto obejrzeć wcześniejsze projekty architekta i wyszukać, co sądzą o nim wcześniejsi zamawiający. Istotne jest, aby w jego portfolio znalazło się sporo projektów domów góralskich – dzięki temu zyskamy pewność, że nasze zlecenie zostanie odpowiednio wykonane i spełni nasze oczekiwania. Przy wyborze dobrze również sprawdzić się, czy projektant współpracuje z firmą, która wzniesie obiekt – w ten sposób wszystko skończy się prędzej.
Dane adresowe:
"Piczura-Dom" S.C. Leopold Piczura i Stanisław Piczura
34-407 Ratułów nr 392
Mob.: +48 601 965 606, +48 880 861 800, +48 509 372 308
E-mail:
[email protected]