Przydomowe baseny kąpielowe – relaks, sport i dekoracja

Znajdź baseny

Basen kąpielowy praktycznie zawsze kojarzy się z prestiżem, lecz jest to też ogromna wygoda, sposób na uprawianie sportu czy odpoczynek. Na basen zatem niewątpliwie warto się zdecydować, pamiętając jednak, aby stawiać jedynie na profesjonalne rozwiązania. Baseny kąpielowe zaprojektowane, zbudowane oraz serwisowane przez profesjonalistów to pewność ich funkcjonalności i trwałości.

Jakie baseny kąpielowe można spotkać?

Baseny można podzielić na baseny profesjonalne, na przykład dla salonów spa czy pływalni, a także baseny prywatne – ogrodowe, wewnętrzne bądź przydomowe. Podział na baseny zewnętrzne i wewnętrzne to następne kryterium. W przypadku basenów wewnętrznych potrzebne jest wybudowanie hali basenowej, która musi spełniać określone warunki, na przykład dotyczące wytrzymałość materiałów budowlanych na chemię basenową czy wilgotności powietrza. Wybranie profesjonalnej ekipy jest więc konieczne do jego budowy.
Poza tym istnieje olbrzymia liczba rodzajów basenów. Można zdecydować się na różne kształty: okrągłe czy ósemkowe, baseny prostokątne, płytkie brodziki czy długie baseny typu fast lane, idealne dla miłośników pływania i zwolenników dbania o kondycję. Dostępne są również baseny o rozmaitych konstrukcjach, na przykład modele, które mają całe niecki wpuszczane w ziemię czy też obniżony poziom wody, co prezentuje się niezwykle atrakcyjnie.

Dodatkowe akcesoria do basenów kąpielowych

Pragnąc zminimalizować koszty, przy projektowaniu i budowaniu basenu można postawić na standardowe rozwiązania, jednak nie w każdym przypadku dodatkowe akcesoria są bardzo drogie. Niesamowite wrażenie robi na przykład oświetlenie basenowe, które podświetla wodę, przez co upiększa także ogród albo halę basenową. Godnym polecenia wyborem w przypadku basenów zewnętrznych jest dach, który pozwala wydłużyć sezon kąpieli z 3 do aż 6 miesięcy, a także zapewnia dyskrecję oraz gwarantuje bezpieczeństwo najmłodszych członków rodziny i zwierząt domowych. Jeżeli basen ma służyć głównie do wypoczynku, dobrze będzie zdecydować się na specjalne schody. Podobnych artykułów jest jednak znacznie więcej – jedne zwiększają walory użytkowe basenu, inne natomiast nadają mu bardziej ekskluzywny charakter.

Dane adresowe:
Baseny Kąpielowe Biuro Budowy, Projektów i Doradztwa Sp. z o.o.
ul. Rubinowa 2A
44-121 Gliwice

Tel.: +48 (32) 332-69-11
E-mail: [email protected]

Top